Fnatic triumfuje w letnim splicie EU LCS. Kikis i Jactroll pojadą na Worldsy

fnatic lol Foto: fnatic

Tegoroczny sezon EU LCS należał do fnatic. Martin „Rekkles” Larsson i spółka wygrali wiosną, a teraz wzbogacili swój dorobek o trofeum letniego splitu. Ich zwycięstwo to również dobra wiadomość dla Team Vitality, które jest już pewne występu na Worldsach.

W początkowej fazie pierwszej gry Maurice „Amazing” St

ü

ckenschneider stał się motorem napędowym swojej formacji. Był bardzo aktywny na i uprzykrzał życie rywalom na wszystkich liniach. Około 20. minuty reprezentanci Schalke 04 sięgnęli po wzmocnienie barona i z jego pomocą wdarli się do bazy drużyny przeciwnej. Nie zdołali jeszcze zakończyć spotkania, ale zbudowali przewagę, któr

a pozwoliła im sięgnąć po zwycięstwo już kilka minut później.

Od początku drugiej gry obie drużyny dostarczały widzom mnóstwo emocji, lecz żadna z nich nie uzyskała wyraźnej przewagi. Kluczowym momentem było starcie na środkowej alei, z którego zwycięsko wyszli zawodnicy fnatic. Po wygranej walce zdobyli również wzmocnienie barona, a po kilku chwilach zniszczyli bazę przeciwnika.

Po rozpoczęciu trzeciego starcia sytuacja na mapie była bardzo wyrównana. Przełom nastąpił w momencie, gdy Schalke zaczęło popełniać błędy i na własne życzenie straciło dwóch graczy. Zawodnicy fnatic bezlitośnie wykorzystali potknięcie konkurentów.

Jeszcze przed 30. minutą zabili Nashora, który ułatwił im zniszczenie nexusa po stronie Schalke.

Reprezentanci klubu z Gelsenkirchen narzucili konkurentom tempo gry. Wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa, ale doświadczenie graczy fnatic okazało się bezcenne. Zespół Paula „sOAZa” Boyera stoczył dwie bezbłędne walki i ostatecznie sięgnął po trofeum letniego splitu EU LCS.

Fnatic miało zapewniony awans na Worldsy jeszcze przed rozpoczęciem finałowego spotkania. Odnosząc zwycięstwo oddali przysługę zawodnikom Team Vitality, którzy mogą już zacząć przygotowywać się do mistrzostw świata. Reprezentacja Europy poszerzy się jeszcze o jeden zespół. Zostanie on wyłoniony w przyszły weekend podczas tzw. „gauntleta”.

Zobacz komentarze