Fnatic czy Schalke? Kto dołączy do G2 w wielkim finale LEC?

Rekkles & Upset Foto: Michal Konkol / Riot Games

W niedziele odbędzie się wielki finał letniego splitu LEC. Obecnie znamy tylko jedną drużynę, która w nim się zagra. Jest to G2, które pokonało w małym finale Fnatic 3:2, wracając z dwu mapowego deficytu. Dzisiaj o awans do wielkiego finału zagrają Fnatic oraz FC Schalke 04, które w 2 rundzie play-offów pokonało.

Będzie to starcie drugiej oraz czwartej drużyny letniego splitu LEC. NA pierwszy plan wysuwa się rywalizacja pomiędzy strzelcami obu zespołów. W Schalke gra bowiem fantastycznym Elias „Upset” Lipp, a Fnatic reprezentuje Martin „Rekkles” Larsson, który od lat jest jednym z najlepszych strzelców w Europie.

Zdecydowanym faworytem jest ekipa Fnatic, ale nie wiemy jak przegrana z G2 wpłynęła na morale drużyny. Możliwe, że dotkliwa porażka zaszkodzi wicemistrzom świata i stworzy szansę na zwycięstwo dla niemieckiej formacji. Zwłaszcza, że ostatnio bardzo dobrze prezentuje się Felix "Abbedagge" Braun, który grając Sylasem sprawia rywalom nie małe kłopoty. Do tego w meczu z Rogue do szczytowej formy wrócił Andrei "Odoamne" Pascu, który może okazać się kluczem do zwycięstwa jeśli zneutralizuje Gabriëla "Bwipo" Rau'a na górnej alei.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zobacz komentarze