Finał Worlds 2020: Kiedy jest? Kto zagra? Gdzie obejrzeć finał LoL

Worlds 2020 Foto: Riot Games

Czas na wielkie święto League of Legends. Już w sobotę, 31 października o godzinie 11:00 rozpocznie się finał mistrzostw świata, który mimo pandemii, na stadionie Pudong w Chinach obejrzy na żywo ponad 6 tys. kibiców.

Kto gra w finale Worlds 2020?

W finale zobaczymy dwie drużyny, dla których już teraz, jest to największy sukces w historii. LCK reprezentować będzie Damwon Gaming, obecni mistrzowie koreańskich rozgrywek, którzy w zeszłym roku w ćwierćfinale zostali wyeliminowani przez G2. Teraz wzięli rewanż na mistrzach Europy, pokonali ich 3:1 w półfinale i wywalczyli awans do wielkiego finału. Ich rywale to Suning, które jako organizacja debiutuje na mistrzostwach świata. Drużyna zajęła trzecie miejsce w letnim splicie LPL, ale w drodze do finału pokonała JD Gaming oraz TOP Esports, czym udowodniła, że zasługuje na szansę walki o tytuł mistrzowski.

Finał Worlds 2020: kiedy wyłonimy mistrza świata?

Wielki finał Worlds 2020 rozegrany zostanie w sobotę 31 października, czyli w halloween. Mecz rozgrywany będzie w Szanghaju, więc dla nas w Polsce transmisja rozpocznie się o godzinie 11:00.

Gdzie obejrzeć finał Worlds 2020?

Transmisję w języku polskim przygotowuje Polsat Games. Także mecz finałowy z polskim komentarzem znajdziecie na Twitchu, YouTubie oraz w telewizji. Listę transmisji we wszystkich językach znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze