Czas na finał Worlds 2019! Kto gra? Kiedy? Gdzie obejrzeć?

Worlds 2019
Worlds 2019 Foto: Michal Konkol / Riot Games

Wielkie święto League of Legends jakim są Worlds 2019 powoli dobiega końca. Został nam już tylko jeden mecz w tym sezonie. Nie jest to jednak powód do smutku, a wielkiej radości. W końcu już w niedzielę 10 listopada ukoronujemy nowego mistrza świata, a szansę na tytuł, po raz pierwszy w historii, ma polski zawodnik.

Kto gra w finale Worlds 2019?

W finałowym starciu Worlds 2019 zobaczymy dwóch mistrzów. Championi chińskich rozgrywek LPL - FunPlus Phoenix podejmować będą najlepszą drużynę z Europy - G2 Esports. Co ważne dla fanów z Polski, w europejskiej drużynie gra Marcin "Jankos" Jankowski.

Dla Jankosa i G2 Esports cały ten rok jest niezwykle udany. Drużyna wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie w Europie do tego dokładając pierwsze miejsce podczas MSI 2019. Te wyniki przyniosły formacji olbrzymią popularność. Ich starcie półfinałowe G2 z SKT jest najchętniej oglądanym spotkaniem w historii esportu.

Po drugiej stronie Summoner's Rift w finale Worlds 2019 stanie FunPlus Phoenix. Jest to międzynarodowy debiut formacji, która całkowicie zdominowała rozgrywki w chinach.

Finał Worlds 2019: kiedy wyłonimy mistrza świata?

Spotkanie finałowe Worlds 2019 rozegrane zostanie 10 listopada o godzinie 13:00. Areną ostatecznego pojedynku będzie Place de l’Hotel de Ville w Paryżu. Przed samym finałem zobaczymy jednak jeszcze ceremonię otwarcia, na której zadebiutuje grupa "True Damage".

Gdzie obejrzeć finał Worlds 2019?

Za transmisję z finału Worlds 2019 w języku polskim jak zwykle odpowiedzialne będzie Polsat Games. Rozgrywki obejrzycie więc standardowo na ich kanale YouTube i na Twitchu.

Co więcej, transmisję z finałów Worlds 2019 będzie można obejrzeć także w odkodowanej telewizji. Spotkanie G2 Esports kontra FunPlus Phoenix będzie pokazywane na antenie Super Polsatu.

Zobacz komentarze