FaZe Clan i NRG zainwestują w League of Legends?

LCK Foto: Riot Games

W 2021 roku najważniejsze rozgrywki League of Legends w Korei (LCK) wejdą w system franczyzowy i wiele wskazuje na to, że do ligi mogą dołączyć bardzo duże organizacje. Wśród 25 kandydatów, którzy wysłali list intencyjny do Riot Games, według doniesień koreańskiego serwisu Fomos znaleźli się giganci znani z innych tytułów: FaZe Clan oraz NRG Esports.

Niektórzy z was zapewne pamiętają, że dla NRG nie byłoby to pierwsze podejście do League of Legends. W 2016 roku organizacja występowała w LCS, ale pod dwóch splitach straciła miejsce w lidze, a o atmosferze w drużynie krążą niepochlebne legendy. Z kolei dla FaZe byłby to debiut na scenie League of Legends, mimo tego, że organizacja obecna jest w niemal każdym innym tytule, zaczynając od Fortnite, przez CS:GO, a na Call of Duty kończąc.

Według artykułu Fomos pracownik Riot Games zaznaczał, że list intencyjny nie jest równoznaczny z aplikacją o miejsce w lidze. Wszyscy zainteresowani mają czas do 19 czerwca, by złożyć swoje podanie, a Riot będzie je rozpatrywał do sierpnia. Oficjalnie organizacje, które zagrają w LCK w 2021 roku, poznamy dopiero we wrześniu. Nowym elementem, który wprowadzi franczyza, będzie m.in. płaca minimalna dla zawodników na poziomie 49 tys. dolarów rocznie (4 tys. miesięcznie).

Wszystkie organizacje obecnie występujące w LCK i Challengers Korea również wysłały listy intencyjne.

Zobacz komentarze