EU Masters: Rewanż na LDLC nieudany. K1CK z pierwszą porażką

K1ck Neosurf Foto: K1ck Neosurf

Na ten mecz czekaliśmy od momentu, w którym poznaliśmy rywali grupowych K1CK Neosurf. W swoim trzecim meczu turnieju mistrzowie Ultraligi mierzyli się z LDLC, czyli ekipą, która kilka miesięcy wcześniej pokonała ich w wielkim finale 3:0.

LDLC K1CK Neosurf
Bando Hecarim Urgot iBo
Tynx Shen Kindred Shlatan
Vetheo LeBlanc Zoe Matislaw
Exakick Aphelios Senna Puki Style
YellOwStaR Nautilus Leona Mystiques

W początkowych minutach żadna z ekip nie wypracowała dużej przewagi w złocie, ale to K1CK zaczynało jawić się jako faworyt spotkania. Każde zagranie LDLC było kontrowane przez mistrzów Ultraligi, a Shlatan i iBo zdobyli trzy z pięciu zabójstw i powoli się rozpędzali.

LDLC nie składało jednak broni. Następne minuty należały już do francuzów, którzy znaleźli kilka eliminacji i udało im się zniszczyć kilka wież na mapie. Dzięki temu wypracowali sobie nieco ponad dwa tysiące sztuk złota przewagi, ale to K1CK miało dwa smoki, a LDLC tylko jednego. Jednak Polacy musieli szybko znaleźć sposób, żeby zatrzymać snowball rywali albo te dwie bestie na nic by się nie przydały.

K1CK wydawało się wszystko postawić na smoki, ponieważ nie próbowało już szukać walk drużynowych, a pojedynczych eliminacji i decydowali się walczyć tylko o smoki. W 24 minucie udało im się przejąć trzecia bestię, ale przypłacili to stratą trzech graczy i Baronem dla LDLC.

Na szczęście decyzja o walce o duszę opłaciła się. Mimo straty 8 tysięcy sztuk złota do rywali, to K1CK wygrało walkę, iBo zdobył quadrakilla, a Shlatan zabezpieczył czwartego smoka. To zdecydowanie dało nowe życie naszej drużynie i sytuacja z beznadziejnej zmieniła się w nie najlepszą.

LDLC wciąż miało jednak przewagę i to oni prowadzili spotkanie. W 32 minucie Francuzi poczuli się na tyle pewnie, że spróbowali przejąć Barona. Na szczęście Shlatan zdołał ukraść Nashora. Ostatecznie jednak w ten sposób kupił tylko dodatkowe 60 sekund swojej drużynie, która nie zdołała ukraść również Elder Drake'a i gra zakończyłą się chwilę później po przegranej przez K1CK walce.