Połowa fazy grupowej EU Masters za nami. Ja poszło Polakom?

AGO Rogue i Kick Foto: AGO Rogue/K1ck Neosurf

Większość głównych lig na świecie już się skończyła lub właśnie dogrywa ostatnie spotkania, ale EU Masters dopiero się rozkręca. Za nami pierwsza połowa fazy grupowej dlatego warto zrobić mały przegląd grup i zobaczyć jak przedstawia się sytuacja polskich zespołów i drużyn z polakami w składzie.

Grupa A

W tej grupie mamy tylko jednego naszego reprezentanta, Tabasko z YDN Gamers. Generalnie nie jest źle. Włoska drużyna skazywana była na pożarcie, ale z każdym meczem wygląda lepiej. W ostatnim spotkaniu pokonała nawet akademię Excel, która na razie jest rozczarowaniem turnieju i nie wygrała jeszcze mapy.

Tabela grupy A:

 1. GamersOrigin 3:0
 2. Team GamerLegion 2:1
 3. YDN Gamers 1:2
 4. BT Excel 0:3

Grupa B

Najbardziej "polska" grupa. Tutaj w losowaniu trafili mistrzowie Ultraligi - AGO Rogue oraz Vodafone Giants, którego barwy reprezentuje Erdote. Hiszpańska formacja nie ma na co narzekać. Ekipa Erdote wygrała wszystkie mecze i prowadzi w grupie. Do awansu wystarczy im prawdopodobnie już tylko jedna wygrana także w ćwierćfinałach powinniśmy mieć komu kibicować.

Gorzej wygląda sytuacja akademii Rogue. Niestety po pewnym zwycięstwie nad DefuseKids wszystko poszło w diabły. Mimo dwóch wyrównanych spotkań z LDLC i Giants AGO Rogue przegrało dwa razy i zajmuje trzecie miejsce w grupie. W tej sytuacji, jeśli myślimy o awansie, bez tie breaka raczej się nie obejdzie.

Tabela grupy B:

 1. Vodafone Giants 3:0
 2. LDLC OL 2:1
 3. AGO Rogue 1:2
 4. DefuseKids 0:3

Grupa C

Do tej grupy trafili wicemistrzowie Ultraligi - K1ck Neosurf. Ich sytuacja jest całkiem nie najgorsza. Z bilansem 2:1 zajmuj ex aequo pierwsze miejsce w grupie razem z Movistar Riders i Schalke Evolution. Jednak podopieczni Delord nie mogą teraz spuścić z tonu. K1ck potrzebuje przynajmniej dwóch wygranych w przyszłym tygodniu, jeśli chce wyjść z grupy.

Tabela grupy C:

 1. Schalke Evolution 2:1
 2. K1ck Neosurf 2:1
 3. Movistar Riders 2:1
 4. Team Singularity 0:3

Grupa D

Jest to grupa bez polskich akcentów, ale nie bez niespodzianek. Dość sensacyjnie ekipa Energypot Wizards znajduje się ex aequo na pierwszym miejscu po wygranych z eSubą i Fnatic Rising. To stawia ich w bardzo dobrej pozycji przed drugą połową fazy grupowej, a w ćwierćfinałach możemy nie zobaczyć któregoś z przed turniejowych faworytów tej grupy czyli akademii Fnatic lub mousesports.

Tabela grupy D:

 1. Energypot Wizard 2:1
 2. Fnatic Rising 2:1
 3. mousesports 2:1
 4. eSuba 2:1

Zbierając to wszystko w całość, Erdote jest niemal pewien awansu, a K1ck przy pomyślnych wiatrach wygrywając dwa mecze może zapewnić sobie wyjście z grupy. Gorzej wygląda sytuacja AGO Rogue i YDN Gamers. Trudno wymagać od nich trzech zwycięstw, więc prawdopodobnie nie obejdzie się bez choćby jednego tie breaka. Dlatego jak nigdy potrzebny jest nasz doping i wsparcie, tak w trakcie transmisji, jak i w mediach społecznościowych. # POLSKAGUROM

Druga połowa fazy grupowej rozpocznie się 29 kwietnia o godzinie 18:00. Na pierwszy ogień pójdzie grupa B, która rozegra pozostałe spotkania w ten jeden wieczór.

Zobacz komentarze