EU Masters: Plan minimum wykonany. AGO Rogue melduje się w ćwierćfinałach

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

Po dwóch tygodniach przerwy znów mogliśmy oglądać w akcji najlepsze zespoły z lig regionalnych. Druga częśc fazy grupowej EU MAsters rozpoczęła się zmaganiami w grupie B, a to oznacza, że cały wieczór emocjonowaliśmy się meczami AGO Rogue.

Dzień rozpoczął się od spotkania GamerLegion z Movistar Riders. Druzyna z regionu DACH zaskoczyła absolutnie wszystkich, a przede wszystkim swoich hiszpańskich rywali i zwyciężyła w pierwszym meczu.

SuppUp eSports vs AGO Rogue

SuppUp eSports AGO Rogue
klowny Shen Mordekaiser Szygenda
Spooky Graves Sett Zanzarah
Lukezy Galio Orianna Czekolad
Vzz Senna Ezreal Woolite
TasteLess Leona Rakan Trymbi

Meczu AGO Rogue z SuppUp nie ma sensu opisywać ze szczegółami. Rożnica klas była olbrzymia. Kilka perfekcyjnych ultimatów Czekolada zapewniło wygrane w walkach drużynowych wicemistrzom Polski, a nie reprezentanci nie potrzebowali ich wielu, żeby uzyskać kolosalną przewagę. Gra zakończyła się już w 24 minuty, AGO Rogue miało ponad 15 tysięcy sztuk złota przewagi, a na tablicy zabójstw wynik wskazywał 20 do 4 na korzyść polskiej drużyny.

Movistar Riders vs AGO Rogue

Movistar Riders AGO Rogue
beansu Gangplank Camile Szygenda
Elyoya Graves Sett Zanzarah
Xico LeBlanc Orianna Czekolad
JaVaaa Jhin Ashe Woolite
rhuckz Thresh Tham Kench Trymbi

Mecz z Movistar wyglądał dość podobnie do starcia z ekipą z Bałkanów. Pierwsze minuty były powolne i AGO Rogue nie spieszyło się z żadnymi zagraniami. Jednak w okolicach 10-tej minuty starcie na topie rozstrzygnął Czekolad fantastycznym R Orianny i zapewnił AGO sporą przewagę.

Po tym zagraniu Rogue cały czas miało względną kontrolę nad rozgrywką, ale nie przekładało się to na snowball jaki widzieliśmy na poprzedniej mapie. Jednak kolejne smoki i wieże padały na korzyść polskiego zespołu i wszystko wskazywało na to, że jeśli Movistar Riders nagle nie znajdzie walki drużynowej pięciu za zero, jak w pierwszym meczu między tymi drużynami, to AGO Rogue pewnie wygra to spotkanie.

Na nasze szczęście walki drużynowe były całkowicie zdominowane przez wicemistrzów Polski. Wygrywali oni absolutnie każdą potyczkę i w pewnym momencie, po kolejnej wygranej, po prostu przejęli Barona i w jednym pewnym natarciu zakończyli grę.

W kolejnych meczach zgodnie z oczekiwaniami SuppUp eSports przegrało z GamerLegion i Movistar Riders. To sprawiło, że ostatnie spotkanie wieczoru pomiędzy AGO Rogue i GL miało olbrzymią wagę. W przypadku zwycięstwa AGO Rogue wicemistrzowie Polski mogli być pewni pierwszego miejsca w grupie. W przeciwnym razie czekała nas dogrywka z udziałem trzech zespołów.

Jednak AGO Rogue żeby zapewnić sobie awans, musiało upewnić się, że gra będzie trwać dłużej niż 16 minut i 44 sekundy. Ze względu na zasady o rozstrzyganiu remisów, drużyna z najkrótszym czasem wygranych jest premiowana awansem, a pozostałe dwie ekipy rozgrywają mecz o drugie miejsce w ćwierćfinale. O tym kto zakończy grupę na pierwszym miejscu decyduje dodatkowy mecz.

AGO Rogue vs GamerLegion

AGO Rogue GamerLegion
Szygenda Mordekaiser Ornn Phones
Zanzarah Evelynn Rengar Rabble
Czekolad Lucian Galio Nite
Woolite Ashe Jhin Hjarnan
Trymbi Tham Kench Soraka Visdom

GamerLegion próbowało zamieszać najbardziej jak tylko się dało. Hjarnan powędrował na mida, a w lesie grasował Rengar. Nie robiło to jednak na mistrzach Polski żadnego wrażenia. Early game należał do nich, a pierwszy gank GL na bocie zakończył się trzema eliminacjami dla AGO Rogue.

Polska ekipa miała dużą przewagę w złocie i pozwoliła sobie na trochę rozluźnienia dając się wyłapać przy drugim smoku. Na szczęście poza eliminacjami GamerLegion nie mogło przejąć żadnego obiektu na mapie, a po odrodzeniu łupem naszych reprezentantów padła wieża na miedzie i drugi smoka w grze.

Powoli GamerLegion zaczynało znajdować coraz korzystniejsze inicjacje. Wreszcie doszło do sytuacji, w której przewaga w złocie nie miała znaczenia. Byli oni w stanie po prostu non stop rzucać się do przodu na rywali i znajdować eliminacje. AGO Rogue nie mogło obronić swoich strzelców i w końcu GamerLegion osiągnęło masę krytyczną, pomaszerowało środkiem i zakończyło grę doprowadzając do remisu z Movistar Riders i AGO Rogue.

Tabela grupy B

Miejsce Drużyna Bilans
1. AGO Rogue 4:2
1. Movistar Riders 4:2
1. GamerLegion 4:2
4. SuppUp eSports 0:6

Dogrywki zaplanowane są na niedzielę.

Zobacz komentarze