EU Masters: Pełen spokój i całkowita dominacja. AGO Rogue wygrywa swoja grupę

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

W niedzielę, według początkowych planów, mieliśmy złapać chwilę oddechu od EU Masters. Jednak drużyny w grupie B miały inny pomysł co chcą robić w weekend i wieczór spędziliśmy emocjonując się walką w dogrywkach o ostatnie miejsca w ćwierćfinale .

Pierwsi na Summoner's Rift wyszli zawodnicy GamerLegion i Movistar Riders. Stawką spotkania był awans do finału dogrywek, gdzie już czekało AGO Rogue, i pewne miejsce w najlepszej ósemce turnieju. W tym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Prime League w niecałe 30 minnut rozbili reprezentantów SLO, a Nite zakończył spotkanie pentakillem.

To oznaczało, że AGO Rogue i Gamer Legion awansowali do ćwierćfinałów, ale wciąż rozstrzygnąć musieliśmy, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce w grupie.

AGO Rogue vs GamerLegion

GamerLegion AGO Rogue
Phones Renekton Volibear Szygenda
Rabble Lilia Skarner Zanzarah
Nite Irelia Orianna Czekolad
Hjarnan Vel'Koz Ezreal Woolite
Visdom Bard Rakan Trymbi

Początek meczu ułożył się dla wicemistrzów Polski fantastycznie. Wspierający rywali musiał użyć 2 summonerów i jeszcze przed początkiem fazy liniowej znacznie ułatwiając zadanie duetowi AGO Rogue. Poza tym gra była bardzo wolna i nie oglądaliśmy wieli eliminacji.

Jednak to było na rękę naszym reprezentantom, którzy dyktowali warunki na mapie i z niemal kazdej sytuacji wychodzili korzystniej od rywali. Co więcej, gdy gra nabrała nieco więcej rozpędu koło 15. minuty to każde zagranie GamerLegion było kontrowane. Jedynie smoki trafiały na konto niemieckiej drużyny, ale nic nie wskazywało na to, że reprezentanci Prime League będą mogli skorzystać z duszy, zwłaszcza, że trzecia bestia trafiła na konto AGO Rogue.

Gwoździem do trumny dla morale GL było prawdopodobnie zagranie z 21. minuty. AGO Rogue zanurkowało 4 rywali między dwiema wieżami i tracąc tylko jednego zawodnika, wyeliminowali czterech rywali, powiększyli przewagę w złocie do 5. tysięcy i prawie zapewnili sobie zwycięstwo.

Ostatnim elementem układanki był Baron, którego AGO Rogue mogło przejąć bez problemów po tym, jak chwilę wcześniej zmasakrowali rywali na smoku. Po przejęciu Nashora wystarczyło jedno natarcie do zniszczenia nexusa i zajęcia pierwszego miejsca w grupie.

Zobacz komentarze