EU Masters: Nie będzie trzech polskich drużyn w ćwierćfinałach. Pompa odpada z turnieju

Sinmivak i Czajek Foto: 7more7 Pompa Team

Niespodzianki niestety nie było. Pompa Team po pierwszym tygodniu EU Masters miała wynik 0:3 i potrzebowała niemal cudu, żeby awansować do ćwierćfinałów. Niestety ich marzenia szybko ukróciło Vodafone Giants, które pokonało trzecia ekipę Ultraligi w drugim meczu dnia.

7more7 Pompa Team Vodafone Giants
Sinmivak Vladimir Ornn Th3Antonio
Bruness Sett Nidalee Lamabear
Czajek LeBlanc Galio PrettyGRE
Defles Jhin Ashe Atilla
Pyrka Nautilus Leona Erdote

Początek meczu był nie tyle chaotyczny, ale bardzo aktywny ze strony obu drużyn. Górna aleja została pozostawiona sama sobie, ale reszta zawodników na mapie non stop szukała eliminacji na rywalach. Pompa wytrzymywała presję, ale ostatecznie to Giants wypracowało małą przewagę, choć najważniejsze dla hiszpańskiej formacji były dwa zabezpieczone smoki.

Niemal wszystko posypało się dla Pompy w 18 minucie. Giants skutecznie wykorzystali Heralda do zniszczenia 2 wież na midzie i znalezienia kilku eliminacji. Przewaga w złocie urosła do pięciu tysięcy, a co gorsza, Hiszpanie zgarnęli kolejnego smoka i tylko jeden dzielił ich od duszy.

Kilka minut później było już praktycznie po wszystkim. Pompa nie mogła nawet podejść pod smoka. Giants wyeliminowało kilku rywali już w okolicach czerwonego wzmocnienia, potem bez problemów zabezpieczyło dusze górską i Nashora. Oczywiście polska formacja próbowała desperacko znaleźć dobrą inicjację, ale 7 tysięcy sztuk złota przewagi zrobiło różnicę.

Ten wynik oznaczał, że Pompa została wyeliminowana z turnieju i jedyne co jej pozostało, to walka o trzecie miejsce w grupie.

Zobacz komentarze