EU Masters: K1ck na pierwszym miejscu w grupie C po dwóch meczach

Puki Style i Raxxo Foto: K1ck Neosurf

Drugiego dnia European Masters w akcji oglądaliśmy dwa zespoły z polakami w składach. Reprezentanci Ultraligi - K1ck Neosurf - mierzyli się z hiszpańskim Movistar Riders, a YDN Gamers gdzie gra Tabasko podejmowało niemieckie Team GamerLegion.

Zaczynając od dobrych wiadomości K1ck pewnie rozprawiło się z rywalami. Nasza drużyna od początku spotkania miała przewagę choć nie wynikała ona z eliminacji, a lepszych rotacji po mapie. Jednak gdy przyszło do potyczek Polacy również pokazywali swoją wyższość. Już w 20 minucie K1ck miało 6 tysięcy sztuk złota przewagi i gdy zaczęło grozić Baronem Movistar Riders było zupełnie bezradne. Jedna dobra walka pozwoliła przejąć fioletowe wzmocnienie, a kolejne zwycięskie starcie zakończyło spotkanie. Dzięki temu K1ck z kompletem zwycięstw po dwóch meczach jest samotnym liderem w grupie C.

Niestety gorzej poradziła sobie formacja Tabasko, która przegrała z niemiecką drużyną. Kłopoty zaczęły się już na trzecim poziomie w lesie, gdzie naciskany Tabasko musiał spalić flasha, a kilka chwil później niestety oddał pierwszą krew. GamerLegion nie zwalniało tempa i wkrótce dorzuciło kolejne eliminacje, a ich przewaga rosła. YDN próbowało się odgryzać, ale nie wystarczyło to na odwrócenie losów spotkania i porażka w ich pierwszym meczu turnieju stała się faktem.

Wyniki drugiego dnia fazy grupowej EU Masters:

BT Excel < GamersOrigin

YDN Gamers < GamerLegion

Schalke 04 Evolution > Singularity

Movistar Riders < K1CK Neosurf

Fnatic Rising vs Energypot Wizards

mousesports vs eSuba

Zobacz komentarze