EU Masters: Drużyny Erdote i Agresivoo zagrają w ćwierćfinałach. Kto uzupełni TOP8?

EU Masters Foto: Riot Games

Zaczynamy ostatni dzień fazy grupowej EU Masters. Mecze w grupie D oglądać będziemy jedynie dla przyjemności, ponieważ tym razem nie zobaczymy w akcji ani jednego Polskiego zawodnika.

Zanim jednak o grupie D, podsumujmy co wydarzyło się poprzedniego wieczora w najbardziej polskiej grupie. Pompa Team pożegnała się z marzeniami o awansie już w pierwszym meczu wieczoru. Gra zespołu wyglądała po prostu tragicznie i nastroje w domach polskich kibiców były fatalne. Jednak wraz z odpadnięciem z turnieju z podopiecznych Zeturala zszedł chyba cały stres i ich wszystkie ograniczenia, ponieważ w pozostałych dwóch meczach oglądaliśmy nie tylko świetną grę Pompy, ale też zobaczyliśmy dwa zwycięstwa w ich wykonaniu.

I chwała im za to. Wyjść z grupy się nie udało, ale trzecie miejsce tym młodym zawodnikom wstydu na pewno nie przynosi. Pokazali że potrafią, a że to jeszcze nie był ich czas żeby dołączyć do najlepszej ósemki turnieju – trudno.

Na szczęście z grupy awansowało dwóch naszych reprezentantów na obczyźnie. Erdote w barwach Giants Gaming i Agresivoo z Misfits Premier zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce i awansowali do kolejnej fazy turnieju.

Dziś z kolei oglądać będziemy rywalizację francusko-niemiecko-brytyjską z udziałem GamersOrigin, mousesports i Fnatic.Rising. Te trzy zespoły mają wynik 2:1 i zajmują ex aequo pierwsze miejsce w swojej grupie. Dziś każdy mecz dla nich jest na wagę złota i może zdecydować o tym, kto awansuje do najlepszej ósemki turnieju. Z kolei niespodziankę będzie próbowało sprawić Intrepid Fox. Grecy mają jeszcze mniejsze szanse na awans niż wczoraj Pompa, ale na pewno będą walczyć, żeby nie pożegnać się z turniejem bez zwycięstwa na koncie.

Początek transmisji o godzinie 18:00/ Mecze z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Zobacz komentarze