EU Masters: Drużyna Erdote pokonuje Pompę. Polska ekipa na ostatnim miejscu w grupie

Erdote Foto: Ultraliga

Po pierwszym meczu drugiego dnia fazy grupowej polscy kibice mieli powody do zadowolenia. K1CK wygrało z akademią Schalke, ale czekał nas jeszcze jeden mecz polskiej drużyny. 7more7 Pompa Team podejmowało Vodafone Giants, gdzie na pozycji wspierajacego występuje Erdote.

Vodafone Giants 7more7 Pompa Team
Th3Antonio Gangplank Shen Sinmivak
Lamabear Volibear Kha'Zix Bruness
PrettyGRE Orianna Azir Czajek
Atilla Lucian Jhin Defles
Erdote Thresh Blitzcrank Pyrka

Mecz zaczął się bardzo spokojnie. Pierwsza krew padła dopiero w 10-tej minucie, po tym jak Pompa postanowiła zaatakować dolną aleję, na którą został zagrany herald. Ta decyzja kosztowała ich jednak bardzo dużo na mapie. Gangplank zdobywał złoto z opancerzenia wieży na topie, a chwilę później Giant i tak zniszczyło tower na bocie i dołożyło drugiego smoka.

Pompa dzielnie walczyła, ale nie była w stanie wypracować przewagi w żaden sposób. Walki drużynowe w najlepszym razie kończyły się remisem, a pojedyncze wyłapania nic nie dawały. W międzyczasie jednak Giants przejmowali wszystkie smoki i już w 22. minucie mieli już dusze oceaniczną i 4 tysiące sztuk złota przewagi.

To było za dużo dla Pompy. Polska drużyna cały czas szukała jeszcze okazji na powrót. Jednej walki drużynowej, czy wyłapania rywala, który pozwoliłby im odwrócić losy spotkania, ale byli na straconej pozycji.

Giants metodycznie przejmowało kolejne neutralne obiekty, Elder Drake'a, Barona i powoli dokonywała dzieła zniszczenia na Pompie, która po dwóch meczach zajmowała ostatnie miejsce w grupie.

Zobacz komentarze