EU Masters: Czy drużyna Tabasko powtórzy wynik AGO Rogue?

Tabasko Foto: Illuminar Gaming

Środowy wieczór należał do mistrzów Ultraligi. AGO Rogue wygrało wszystkie trzy spotkania i już teraz jest pewne gry w ćwierćfinale EU Masters (choć do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia rozstawienia). Dziś w identycznej sytuacji jak mistrzowie Polski znajduje się Tabasko i jego YDN Gamers, które drugi tydzień fazy grupowej rozpoczyna z wynikiem 1:2 i będzie musiało wspiąć się na wyżyny żeby wyjść z grupy.

Przed startem turnieju mało kto dawał YDN szanse choćby na to, żeby nie zająć ostatniego miejsca w grupie. Nie ma to nic wspólnego z brakiem uznania dla ligi włoskiej czy zawodników reprezentujących YDN, ale grupa A jest jedną z mocniejszych na turnieju. Grają w niej w końcu mistrzowie Francji, wicemistrzowie Wielkiej Brytanii i trzecia drużyna z Niemiec.

Jednak po pierwszym tygodniu zmagań sytuacja drużyny Tabasko jest dużo lepsza niż można się było spodziewać. YDN po słabym pierwszym meczu nie spuściło nosa na kwintę i z każdym kolejnym spotkaniem wyglądało coraz lepiej. Ostatecznie udało im się wygrać z BT Excel i mają teraz całkiem spore szanse na wyjście z grupy. Oczywiście potrzebne będzie trochę szczęścia z wynikami meczów innych drużyn, ale nie takie rzeczy już widzieliśmy chociażby wczoraj.

Tabela grupy A:

  1. GamersOrigin 3:0
  2. Team GamerLegion 2:1
  3. YDN Gamers 1:2
  4. BT Excel 0:3

Harmonogram spotkań:

  • 18:00 Team GamerLegion vs BT Excel
  • 19:00 YDN Gamers vs GamersOrigin
  • 20:00 Team GamerLegion vs YDN Gamers
  • 21:00 GamersOrigin vs BT Excel
  • 22:00 BT Excel vs YDN Gamers
  • 23:00 GamersOrigin vs Team GamerLegion
Zobacz komentarze