EU Masters: AGO Rogue znów wygrywa i zajmuje drugie miejsce w grupie

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

Pierwsza połowa fazy grupowej EU Masters kończyła się spotkaniem z udziałem polskiej drużyny. AGO Rogue podejmowało niemieckie GamerLegion. Była to szansa na poprawę nastroju polskich kibiców, którzy wcześniej musieli obejrzeć porażki K1CK oraz Pompy.

GamerLegion AGO Rogue
Phones Sion Mordekaiser Szygenda
Rabble Hecarim Sett Zanzarah
Nite Galio Akali Czekolad
Hjarnan Ziggs Ezreal Woolite
Visdom Leona Rakan Trymbi

GamerLegion naciskało początkowo na liniach, ale AGO Rogue dobrze radziło sobie z presją. Co więcej, gdy niemiecka drużyna postanowiła przejąć pierwszego smoka, wicemistrzowie Ultraligi byli na to gotowi i nie tylko przejęli bestię, ale tez zgarnęli trzy eliminacje.

AGO Rogue kontrolowało rozgrywkę, aż do kolejnej walki o smoka. Wtedy niestety inicjacja została spalona na Galio, a Woolite został odizolowany od reszty drużyny i wysolowany przez Hecarima. To zagranie w całości zneutralizowało przewagę do tej pory wypracowaną przez polską drużynę.

Od tamtego momentu gra była niezwykle wyrównana. Obie drużyny nie stroniły od konfrontacji, ale nikt nie był w stanie wypracować przewagi. To się jednak zmieniło w 24 minucie, gdy AGO Rogue zdecydowanie wygrało walkę drużynową w dżungli rywali i przejęli nie tylko smoka, wyrównując stan na 2:2, ale też zdobyli Barona.

O losach rozgrywki zdecydowała jednak dość przypadkowa walka. AGO Rogue podchodziło po drugą wieżę na dolnej alei, ale GamerLegion nie zamierzało odpuszczać. To nie była dobra decyzja. Czekolad zainicjował walkę i zdołał wyeliminować Ziggsa, w ten sposób pozbawiając rywali źródła obrażeń. Reszta walki była tylko formalnością. W czasie, w którym rywale byli martwi, wicemistrzowie Ultraligi zdołali przebić się środkiem pod sam nexus i zakończyć grę.