AGO Rogue zainauguruje fazę pucharową EU Masters

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

EU Masters nabiera rozpędu. Po dwóch tygodniach zmagań w fazie grupowej przyszedł czas na sprinterski finisz. Cała faza pucharowa turnieju rozegrana zostanie w sześć dni, a to oznacza, że nie ma miejsca na błędy.

Serię spotkań ćwierćfinałowych rozpocznie mecz pomiędzy AGO Rogue a mousesports. Mistrzowie Ultraligi po dogrywkach zajęli drugie miejsce w grupie B. Z kolei wicemistrzowie regionu DACH okazali się najlepszą formacją w grupie D pokonując m.in. akademię Fnatic.

Na tym etapie turnieju nie ma już słabych drużyn co najlepiej ilustruje to, jak dobrzy gracze wystąpią w tym spotkaniu. Historii i osiągnięć składu AGO Rogue nikomu z nas przedstawiać nie trzeba, ale szybka powtórka tego, kto gra w mousesports może się przydać.

Na środkowej alei gra LIDER czyli jeden z głównych kandydatów do gry w LEC, który ma już doświadczenie na najwyższym poziomie i triumf na EU Masters. W dżungli gra Obsess, który wygrał turniej rok temu razem z LIDEREM. Na dolnej alei gra Jeskla, który przez niemal rok reprezentował Excel w LEC, a towarzyszy mu Promisq, który niemal cały zeszły rok był zmiennikiem w G2, ale w przeszłości przez lata grał w LEC. NA górnej alei występuje Tolkin, który od długiego czasu gra w najlepszych niemieckich drużynach.Wydaje się więc, że mousesports, przynajmniej na papierze, ma bardziej doświadczony i lepszy zespół.

Jednak pamiętajmy, że na tym etapie nie ma już słabych drużyn. AGO Rogue ma solidne podstawy do tego, żeby myśleć o zwycięstwie. Wicemistrzowie DACH do tej pory mieli spore problemy z kończeniem spotkań, a niektórzy analitycy wskazują, że zespół nie czuje się dobrze w walkach drużynowych, w które bez przerwy daje się wciągnąć. Co więcej, trudno jednoznacznie powiedzieć, żeby mousesports miało przewagę zdecydowaną przewagę na którejkolwiek z linii. Wyjątek może stanowić środkowa aleja, ale podczas rozgrywki nie powinno to się skończyć kompletną deklasacją, a raczej małą przewagą dla rywali AGO Rogue.

Prawdopodobnie decydująca będzie forma dnia i to, czy mistrzowie Ultraligi będą w stanie wymuszać walki drużynowe, w których ich rywale nie czują się do końca komfortowo.

Zaraz po pierwszym ćwierćfinale z udziałem AGO Rogue i mousesports rozegrany zostanie kolejny mecz. W nim zmierzą się wicemistrzowie Francji i Wielkiej Brytanii czyli LDLC i BT Excel. Obie drużyny pod koniec fazy grupowej były w bardzo dobrej formie. LDLC żeby zająć pierwsze miejsce w grupie musiało wygrać dwie dogrywki, a akademia Excel po fatalnym początku turnieju (0:3) wygrała kolejne trzy spotkania i dogrywkę, która pozwoliła im wyjść z grupy.

Harmonogram ćwierćfinałów EU Masters

Wtorek 5.05:

  • 18:00 mousesports vs AGO Rogue
  • 21:00 LDLC vs BT Excel

Środa 6.05:

  • 18:00 Movistar Riders vs Fnatic.Rising
  • 21:00 GamersOrigin vs K1ck Neosurf
Zobacz komentarze