Fantastyczna seria Czekolada i AGO Rogue zagra w finale EU Masters!

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

W sobotni wieczór toczyły się boje o wielki finał EU Masters. Oczy polskich kibiców zwrócone były na wicemistrzów Polski – AGO Rogue – którzy podejmowali najlepszą drużynę z Niemiec, mousesports.

AGO Rogue mousesports
Szygenda Gnar Mordekaiser Tolkin
Zanzarah Skarner Hecarim Obsess
Czekolad Sylas Kassadin Lider
Woolite Ezreal Senna Jeskla
Trymbi Rakan Galio Promisq

Niestety pierwsze minuty przyniosły nam tragedię na środkowej alei. Czekolad oddał pierwszą krew w pojedynku 1 vs 1 już na początku spotkania, a kilka chwil później znów zagrał zbyt agresywnie i duet mid/jungle mousesports zdobył drugie zabójstwo, które trafiło na konto Lidera.

Na szczęście po rotacji dolnych linii na górną aleję, AGO Rogue znalazło agresywne zanurkowanie, którego efektem były trzy eliminacje dla wicemistrzów Polski. Dzięki temu już w 12. minucie nasi reprezentanci mieli już 3 tysiące sztuk złota przewagi.

To jednak nie wpływało na wynik potyczek. Obie drużyny cały czas szukały okazji do walki i nikt nie odstawiał nogi ani ręki. Jednak wreszcie w 23 minucie AGO Rogue znalazło przełamanie. Po walce na górnej alei udało im się wyeliminować dwóch graczy i przejąć Barona dokładając do tego kolejne eliminacje.

To pozwoliło im katapultować różnice w złocie do ośmiu tysięcy sztuk złota. Mousesports ostatecznie udało się obronić nexus, ale środkowy inhibitor i jedna z wież nexusowych upadły, a do tego wicemistrzowie Polski potrzebowali tylko jednego smoka do duszy oceanicznej.

Walka o duszę powoli przybierała dramatyczny obrót, ale na szczęście Czekolad odwrócił jej przebieg zgarniając pentakilla i prowadząc drużynę do zwycięstwa.

mousesports AGO Rogue
Tolkin Ornn Renekton Szygenda
Obsess Sett Sejuani Zanzarah
Lider Sylas Cassiopeia Czekolad
Jeskla Kalista Aphelios Woolite
Promisq Taric Lulu Trymbi

Niestety po raz drugi z rzędu pierwsze minuty gry nie poszły po myśli AGO Rogue. Po wczesnej inwazji na niebieskie wzmocnienie mousesports znalazło eliminację na osłabionym Woolicie, a Czekolad nie wyeliminował Lidera i bez flasha padł łupem ganku Obsessa. Chwilę później niemiecka formacja zanurkowała dolną aleję i znalazła następne dwa zabójstwa, co mocno skomplikowało już i tak trudną sytuację wicemistrzów Polski.

AGO Rogue nie składało jednak broni. Mosuesports dominowało, ale reprezentanci Ultraligi znaleźli też okazję, żeby odgryźć się rywalom i znaleźli trzy eliminację po walce na górnej alei, choć przewaga wciąż należała do mouse.

Trzeba jednak zaznaczyć, że niemiecka formacja straciła siłę rozpędu. AGO Rogue skutecznie zaatakowało kilka razy boczną aleję i kupiło sobie mnóstwo czasu. Mousesports pogubiło się i nie było w stanie ponownie odnaleźć dobrego rytmu gry. Mistrzowie Prime League próbowali podjąć Barona, ale AGO Rogue miało sytuację pod kontrolą i gra wyglądała coraz lepiej dla polskiej formacji.

Ostatecznie o wyniku zadecydowała walka o Barona. Mousesports postanowiło walczyć o bestię mimo tego, że byli na gorszej pozycji. Walkę wygrałswojej drużynie Woolite, który zdobył quadrakilla i wraz z resztą zespołu pomaszerował po zwycięstwo środkową aleją.

Teraz AGO Rogue zmierzy się w wielkim finale z inną niemiecką formacją, GamerLegion, która w drugim półfinale pokonała francuskie LDLC 2:1. Początek meczu w niedzielę o godzinie 18:00.

Zobacz komentarze