EU Masters: AGO Rogue i K1CK zagrają o polski półfinał

AGO Rouge i K1CK Neosurf Foto: AGO Rogue/K1ck Neosurf

EU Masters weszło już w decydującą fazę. We wtorkowy wieczór rozegrane zostały dwa mecze ćwierćfinałowe, a teraz do gry wchodzą też polskie formacje. Mistrzowie i wicemistrzowie Polski – K1CK Neosurf i AGO Rogue – zagrają z Misfits Premier i mousesports o miejsce w półfinale.

Jako pierwsi na Summoner's Rift wyjdą zawodnicy AGO Rogue. Wicemistrzowie Ultraligi do ćwierćfinałów awansowali z pierwszego miejsca w grupie, choć nie obyło się bez dogrywek. Jednak triumf w grupie powinien świadczyć o tym, jak mocną są drużyną. Do tej pory żadna polska formacja nie wygrała swojej grupy na EU Masters, więc już teraz AGO Rogue zapisało się w historii turnieju. Spotkanie z Misfits Premier będzie "najbardziej polskim" z ćwierćfinałów. We francuskiej drużynie na górnej alei gra w końcu Agresivoo, a trenerem zespołu jest Hatchy.

Po zakończeniu tego spotkania przyjdzie pora na mecz K1CK z mousesports. Mistrzowie Polski również mają za sobą udaną fazę grupową, ale to samo możemy powiedzieć o ich rywalach. Mousesport zdominowało grupę D, wygrywając wszystkie mecze w drugim tygodniu. Jednak musimy pamiętać, że Fnatic.Rising nie grało w swoim najmocniejszym składzie, a w grupie A, K1CK było słabsze jedynie od LDLC. Dlatego niezwykle trudno jest wskazać faworyta w tym pojedynku i powinniśmy zobaczyć wyrównane spotkanie.

Po drugiej stronie drabinki swoje mecze wygrali GamerLegion, które pokonało Vodafone Giants, gdzie gra Erdote, a LDLC zwyciężyło z GamersOrigin.

Harmonogram drugiego dnia ćwierćfinałów:

18:00 AGO Rogue vs Misfits Premier

21:00 mousesports vs K1CK Neosurf

Zobacz komentarze