AGO Rogue demoluje mousesports i awansuje do półfinału EU Masters

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

Rozpoczęła się faza pucharowa EU Masters. W pierwszym meczu na Summoner's Rift wyszli zawodnicy AGO Rogue i mousesports. Mistrzowie Polski do ćwierćfinału awansowali z drugiego miejsca w grupie B, podczas gdy wicemistrzowie regionu DACH zajęli pierwsze miejsce w grupie D.

Na pierwszej mapie początkowo aktywniejsze na mapie było mousesports. Drużyna skupiła się na środkowej alei i zdobyła pierwszą krew na Czekoladzie oraz w tym samym zagraniu wymusili użycie flashy przez Zanzaraha i Szygendę. Jednak to było w zasadzie ostatnie pozytywne zagranie wicemistrzów regionu DACH. Od mniej więcej 11 minuty AGO Rogue wygrywało niemal każdą sytuację na mapie. Wszystko zaczęło się od walki na dolnej alei wygranej przez mistrzów Polski cztery za zero. Najbardziej skorzystał na tym Czekolad, który grał Syndrą i to do niego trafiły wszystkie zabójstwa, a on od tego momentu jedną R-ką mógł wysadzić każdego.

AGO Rogue jeszcze przed 18 minutą zniszczyło inhibitor rywali, co wymusiło na mouse oddanie Barona za darmo. Z jego pomocą AGO zniszczyło drugi inhibitor rywali i jedną z wież nexusowych. Chwilę później nasza drużyna przejęła dusze smoka górskiego i przeprowadziła ostateczne natarcie na bazę rywali wychodząc na prowadzenie w serii.

Na drugiej mapie AGO Rogue postawiło na dokładnie identyczną kompozycję jak na pierwszej mapie. Mistrzowie Polski znów szybko wyszli na prowadzenie odwracając zanurkowanie mousesports na dolnej alei i zgarniając pięć eliminacji nie tracąc żadnego z graczy dzięki czemu wypracowali prawie 3 tysiące sztuk złota przewagi.

Kolejne minuty przynosiły kolejne powody do radości dla polskich fanów. AGO Rogue znów dominowało na całej mapie przejmując kolejne smoki, heralda i opancerzenie wież, a już w 15 minucie mając ponad 6 tysięcy sztuk złota przewagi. Jednak w 19 minucie Zanzarah został wyłapany co wciągnęło AGO Rogue w niekorzystną walkę, w której zginęli Czekolad i Woolite, co pozwoliło mousesports zniszczyć pierwszą wieżę na środkowej alei.

Na szczęście AGO Rogue szybko odpowiedziało wygrywając walkę o dusze oceanicznego smoka. Mimo tego, że walki stawały się coraz bardziej wyrównane to mistrzowie Polski byli w fantastycznej sytuacji. Ta chwilę później stała się jeszcze lepsza, gdy Szygenda w pojedynkę wyeliminował toplanera rywali, a reszta drużyny wyłapała leśnika mouse i przejęła Barona.

Mousesports broniło się dzielnie, ale nawet wyeliminowanie Woolite'a na początku walki drużynowej nie wystarczyło. Szygenda fantastycznie zainicjował starcie nie chcąc odpuścić pushu z Baronem, a mousesports zupełnie się posypało i po dwóch mapach AGO Rogue pokonało mousesports wynikiem 2:0.

W półfinale rywalem AGO Rogue będzie zwycięzca spotkania pomiędzy LDLC a BT Excel, które zaplanowano na ten sam dzień na godzinę 21:00.

Zobacz komentarze