EPC pokonuje Pride. Esports Academy z drugim zwycięstwem w Ultralidze

Inspired Foto: Ultraliga

Po szalonym pierwszym dniu trzeciej kolejki Ultraligi apetyty były ogromne. Dzisiejsze spotkania prezentowały się jednak bardzo apetycznie. Na przystawkę zaserwowano nam mecze Illuminar Gaming kontra Indictive Esports oraz Esports Academy kontra ACTINA PACT. Daniem głównym było starcie Wisły Płock z Rogue Esports Club a na deser został pojedynek tygodnia z udziałem Pride i Esports Performance Center, którego stawką było drugie miejsce w tabeli. Zacznijmy jednak od początku.

W pierwszym spotkaniu Illuminar Gaming podejmowało Indictive Esports. IHG było zdecydowanym faworytem spotkania zwłaszcza dzięki zwycięstwu nad Wisłą Płock w drugiej kolejce i bardzo wyrównanym spotkaniu z Rogue Esports Club. W Indictive zaszły natomiast zmiany w składzie. Dotychczasowy wspierający Piotr "SuperAZE" Prokop został odstawiony na to spotkanie od składu. Jego pozycję zajął strzelec drużyny Mateusz "Trenie" Zabielski. Partnerem Zabielskiego na linii został Daniel "Demoncior" Frankowski.

Przewagę od początku meczu miało Illuminar, głównie za sprawą ich junglera - Adama "CrAzY'ego" Fedoruka. Grający Lee Sinem CrAzY wielokrotnie skutecznie gankował środkową aleję oraz zapewnił wsparcie na topie. Zawodnicy Indictive szukali przewagi na dolnej linii i kilkukrotnie udało im się zdobyć zabójstwa na Łukaszu "Puki Style'u" Zygmunciaku i Pawle "Delordzie" Szabli.

Zawodnicy Illuminar lepiej jednak wykorzystywali swoją przewagę na całej mapie, zdobywając wieże i smoki. W 20. minucie Indictive udało się świetnie zainicjować walkę drużynową zdobywając zabójstwa na midlanerze i strzelcu swoich rywali. Z odsieczą przyszedł jednak grający Aatroxem Miłosz "Raven" Domagalski. Pięć minut później IHG zdobyło Barona, co de facto zakończyło spotkanie.

W drugim pojedynku dnia mierzyły się ze sobą zespoły Esports Academy i ACTINA PACT. EAC po zwycięstwie nad Indictive w poprzednim spotkaniu zdecydowanie nabrało wiatru w żagle. Zawodnicy Esports Academy od samego początku spotkania naciskali na swoich rywali i próbowali agresywnych zagrań. Nie zrażali się niepowodzeniem i ciągle naciskali zespół PACT.

Już w 15. minucie spotkania zawodnicy EAC mieli ponad sześć tysięcy sztuk złota przewagi. Szczególnie uwagę zwracał Robert "Mofosky" Binek, który rozgrywał genialne spotkanie Threshem trafiając praktycznie wszystkie hooki. Kolejne minuty to kompletna dominacja Mofoskiego i jego kolegów, którzy zniszczyli nexusa rywali już w 27. minucie.

W przedostatnim spotkaniu kolejki mierzyły się Wisła Płock Esports i Rogue Esports Club. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze spotkania tej w kolejce, jednak nastroje w obu obozach były skrajnie różne. Wisła Płock zaskoczyła wszystkich i pokonała jedną z dwóch najlepszych ekip w Ultralidze, natomiast REC po bardzo zaciekłym boju uniknęło niespodzianki i zdołało wygrać z Illuminar Gaming.

Akademia Rogue jak zwykle przeważała we wczesnych etapach rozgrywki, jednak gracze Wisły nie odpuszczali i dzięki swoim umiejętnościom indywidualnym nie pozwalali swoim rywalom odskoczyć na więcej niż dwa tysiące sztuk złota. Dopiero walka drużynowa przy ognistym smoku w 12. minucie pozwoliła zawodnikom REC na zbudowanie solidnej przewagi.

Zawodnicy Rogue już nie raz w tym sezonie udowodnili, że gdy wychodzą na prowadzenie wiedzą jak skutecznie zamknąć mecz. Kolejne minuty przynosiły kolejne zabójstwa dla Rogue Esports Club. W pewnym momencie jasne stało się, że Wisła tego spotkania już nie wygra. REC po trzech kolejkach pozostało jedyną niepokonaną drużyną w Ultralidze.

Ostatnim spotkaniem kolejki był mecz o drugie miejsce pomiędzy zespołami Pride i Esports Performance Center. Drużyna EPC zdecydowanie podrażniona porażką w poprzednim spotkaniu zaczęła mecz bardzo agresywnie. Jakub "Cinkrof" Rokicki dominował swojego rywala w dżungli, zdobywając pierwszą krew już w trzeciej minucie. Zespół Pride nie pozostawał jednak dłużny i zdobył swoje pierwsze zabójstwo już chwilę później na dolnej alei.

Dzięki dobrym rotacjom w 15. minucie zespół EPC miał już trzy tysiące sztuk złota. Kompozycje obu drużyn skalowały w podobny sposób dlatego sytuacja ta mocno faworyzowała zawodników Esports Performance Center. Co więcej, drużyna Cinkrofa, zamiast jak zwykle grać dość spokojnie postanowiła zagrać dużo agresywniej w tym meczu.

Na tak grające EPC ekipa Pride nie mogła znaleźć odpowiedzi. Zawodnicy Esports Performacne Center zdobywali kolejne wieże i zabójstwa, a dzieła zniszczenia dokonał Baron już w 24. minucie. Ten wynik oznaczał, że po raz pierwszy w sezonie mieliśmy jasny podział na szczycie tabeli. REC pierwsze, EPC drugie a Pride trzecie.

Wyniki drugiego dnia trzeciej kolejki Ultraligi:

  • Illuminar Gaming > Indivtive Esports
  • Esports Academy > ACTINA PACT
  • Wisła Płock Esports < Rogue Esports Club
  • Pride < Esports Performance Center
Zobacz komentarze