Dziwna decyzja uczestników Worlds 2019. Koreański zespół rozwiązał kontrakt z trenerem

Griffin Foto: Materiały prasowe

Faza grupowa Worlds 2019 rozpocznie się za nieco ponad dwa tygodnie. Dlatego wyjątkowo niezrozumiałą decyzję podjęło Team Griffin, które dziś rozstało się ze swoim szkoleniowcem. Kim "cvMax" Dae-ho prowadził drużynę od lipca 2017, awansował z nią z Challengers Korea do LCK i wystąpił w trzech finałach z rzędu.

"Rozpoczyna się nowy etap podróży dla Team Griffin. Nasza organizacja rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z trenerem Kimem "cvMax" Dae-honem. Dziękujemy za czas, który spędziliśmy razem" napisało Team Griffin w oświadczeniu na twitterze.

Decyzja jest mocno kontrowersyjna. cvMax prowadził zespół przez prawie cały okres jego istnienia. Jeśli organizacja zdecydowała się na rozwiazanie kontraktu na dwa tygodnie przed rozpoczęciem najważniejszego turnieju w roku, musimy przypuszczać, że stało się coś poważnego wewnątrz organizacji.

Zmiany kadrowe w Team Griffin są dobrą informacja dla fanów z Ameryki Północnej i Europy. Koreańczycy są jednymi z faworytów do wygrania grupy A, w której zmierzą się z Cloud 9 i G2 Esports (4 drużyna dolosowana będzie z fazy play-in). Teraz, przynajmniej teoretycznie, reprezentanci LCS i LEC powinni mieć łatwiejsze zadanie w starciach z formacją z LCK.

Worlds 2019 rozpoczną się 2 października od fazy play-in.

Zobacz komentarze