Dwóch Polaków walczy o fazę grupową EU Masters

Agresivoo/Raxxo Foto: Materiały prasowe

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona EU Masters - najważniejszego turnieju dla drużyn, graczy i fanów Europejskich Lig Regionalnych. Rozgrywki wystartują już w ten poniedziałek i klasycznie rozpoczną się fazą play in. Jednak nie wszystkie drużyny, które zagrają na tym etapie turnieju są już znane. Wśród kandydatów są dwie ekipy z Polakami w składach, które jeszcze dziś zagrają o to, by ominąć pierwszy etap turnieju i od razu wejść do głównej fazy grupowej.

Jako pierwszy z dwójki o miejsce w głównej fazie turnieju grał będzie Raxxo. Wspierający wiosną reprezentował K1CK Neosurf, z którym doszedł aż do wielkiego finału, więc teraz na pewno marzy mu się, żeby znów zajść wysoko. Obecnie Raxxo reprezentuje CR4ZY, z którym wygrał fazę zasadniczą ligi bałkańskiej, więc na pewno zobaczymy go na turnieju. Jednak już dziś może wywalczyć miejsce w najlepszej szesnastce turnieju.

Żeby tak się stało w finale EBL jego drużyna musi pokonać SuppUp eSports. Zadanie jednak nie będzie łatwe. W sezonie zasadniczym obie drużyny szły łeb w łeb w tabeli, a w starciach bezpośrednich padł remis. Finał zapowiada się więc naprawdę ciekawie, a rozpocznie się o godzinie 16:00.

Drugim z Polaków, grającym dziś o fazę grupową, jest Agresivoo. W lidze francuskiej o awansie na EU Masters decyduje osobny turniej, w którym Misfits Premier, gdzie gra nasz toplaner, jest już pewne miejsca w TOP 3. Dziś Agresivoo ma jednak szansę wywalczyć bezpośredni awans do fazy grupowej europejskiego turnieju.

Żeby tak się stało Misfits musi pokonać LDLC, czyli mistrzów poprzedniej edycji EU Masters. Sezon we Francji jest dopiero na półmetku, więc zespoły zdążyły zagrać ze sobą tylko raz. W tamtym mecz górą było LDLC, ale obie ekipy są w czołówce ligi, więc mecz na pewno będzie emocjonujący. Wspierać Agresivoo możecie od godziny 19:00.

Zobacz komentarze