Druga dywizja Ultraligi. Powody powstania, format, drużyny

Alior Bank Ultraliga - Mistrzostwa Polski w League of Legends Foto: Materiały prasowe

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, o czym już od pewnego czasu mówiło się nieoficjalnie. System kwalifikacji do Ultraligi zastąpi druga dywizja. Format będzie identyczny jak w Ultralidze, ale najlepsze dwa zespoły zamiast wyjazdu na EU Masters wywalczą awans do turnieju promocyjnego, gdzie zagrają o miejsce w Ultralidze z dwoma najsłabszymi formacjami z tego sezonu.

Na kilka podstawowych pytań, które od razu nasuwają się na język odpowiedzieli organizatorzy na swoim facebooku.

O powodach stworzenia drugiej dywizji: Celem 2. Dywizji jest przyspieszenie rozwoju polskiej sceny esportowej poprzez zbudowanie struktur, które umożliwią pojawianie się nowych talentów. Poprzedni system promocyjny nie angażował do stworzenia niezbędnego dla rozwoju zaplecza.

Jak będzie wyglądał system rozgrywek: 2. Dywizja Ultraligi to rozgrywki ligowe w systemie każdy z każdym poszerzonym o mecze rewanżowe. Zwieńczeniem zmagań będzie faza play-off, w której cztery najlepsze drużyny ligi powalczą o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

W lidze weźmie udział 8 drużyn, 6 z nich będą stanowić akademie organizacji Ultraligi, pozostałe dwie zostaną wyłonione w dwóch otwartych turniejach kwalifikacyjnych - 8 oraz 11 czerwca. Faza ligowa wystartuje 18 czerwca o 16:00.

Kto będzie komentował mecze i gdzie je oglądać: 2. Dywizja Ultraligi jest szansą dla aspirujących komentatorów. Prawa do transmisji ligi są otwarte, co oznacza, że każdy może spróbować swoich sił!

Wciąż jednak pozostaje wiele niejasności. Co w wypadku, gdy akademia wywalczy awans do Ultraligi? Organizacja musi sprzedać "slota"? Co się wtedy stanie z zawodnikami? Jeśli miejsce w Ultralidze zostanie sprzedane, to gdzie grać będzie akademia? Co jeśli w turnieju promocyjnym spotkają się dwie drużyny jednej organizacji?

Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze poczekać.

Zobacz komentarze