Dobre występy Polaków na EU Masters. Pompa Team prowadzi w swojej grupie

7more7 Pompa Team Foto: 7more7 Pompa Team

Pierwszy dzień EU Masters już za nami. Na razie oczywiście jesteśmy jeszcze w fazie play in, ale już teraz mamy sporo powodów do zadowolenia. Po pierwszej połowie fazy grupowej Pompa Team prowadzi w grupie D, a ekipy Raxxo i Fresskowego zajmują miejsca premiujące je awansem do kolejnej rundy.

Jednak dzień wcale nie zaczął się dla nas dobrze. Pompa Team zaskakująco przegrała swój pierwszy mecz z Five Kings z regionu bałtyckiego. Trzecia ekipa Ultraligi zagrała nieprzeciętnie słabe spotkanie, za darmo oddając chociażby trzeciego smoka w grze rywalom oraz podejmując dziwne walki drużynowe. Do tego Kalista Pompy musiała radzić sobie w starciach z Galio, Taliyah i Poppy, co nie wróżyło sukcesu.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że był to po prostu wypadek przy pracy. Kolejne mecze z Intrepid Fox i SINNERS Esports nie stanowiły żadnego problemu dla Pompa Team. Nie jest to jeszcze najlepsza forma ekipy, którą pamiętamy chociażby z play offów sezonu trzeciego Ultraligi, ale daje nam podstawy do optymizmu.

W grupie D razem z Pompa Team gra też inny Polak, Wysek. Leśnik reprezentuje czeskie SINNERS Esports, które po pierwszym dniu ma bilans 1:2. Polak gra naprawdę nieźle i wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej dwójce w grupie.

W grupie A na pewno zaskoczeniem była dobra postawa bałkańskiej ekipy CR4ZY i grającego tam Raxxo. Wicemistrzowie EBL w wygrali swoje pierwsze dwa mecze, po drodze pokonując akademię G2 Esports. Ich zwycięska seria została jednak zatrzymana w kolejnym meczu przez LDLC, ale wynik 2:1 po pierwszym dniu stawia ich w bardzo dobrej sytuacji.

Z kolei niemal pewny gry w play offach fazy play in jest Fresskowy. Polski midlaner w barwach Racoon zdobył wicemistrzostwo Włoch, a teraz dominuje w grupie C z wynikiem 3:0.

>>> EU Masters: Kiedy grają Polacy w fazie play in?<<<

Rozstrzygnięcia w fazie grupowej play inów EU Masters poznamy już dzisiaj. Transmisja z drugiego dnia zmagań rozpocznie się o godzinie 18:00, a mecze z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Zobacz komentarze