Do pierwszego miejsca zabrakło niewiele. devils.one zagra w barażach z MAD Lions

devils.one Foto: Ultraliga

Przed ostatnim dniem fazy play-in EU Masters devils.one było w bardzo dobrej pozycji. Z wynikiem 3:1 po dwóch dniach zmagań diabły były pewne miejsca w barażach, a pierwsze miejsce pozostawało w ich zasięgu.

Już w pierwszym meczu tego dnia sytuacja polskiego zespołu znacząco się poprawiła. Crvena Zvezda pokonała SK Gaming Prime, co oznaczało, że w przypadku zwycięstwa devils.one z Diabolus ich późniejsze spotkanie z akademią SK zdecyduje o pierwszym miejscu w fazie play-in. Polskie diabły po raz kolejny pokazały moc i bez większych trudności rozprawiły się z rywalami z Wielkiej Brytanii. Mateusz "Matislaw" Zagórski zagrał fantastyczne spotkanie i zdominował rozgrywkę swoim Zedem. Gracze devils.one potrzebowali tylko jednej walki drużynowej do zakończenia meczu w 30. minucie.

W starciu z SK Gaming Prime diabły postawiły na skalowanie. Pierwsze 20 minut było niezwykle wyrównane. To SK było bardziej aktywną stroną, ale reprezentanci Ultraligi dobrze kontrowali wszystkie zagrania rywali i nikt nie miał wyraźnej przewagi. Z upływem czasu to jednak SK uzyskiwało przewagę, zdobywając aż dwa piekielne smoki, czym bardzo mocno zwiększyli swoje szanse na zwycięstwo. Diabły miały już w zasadzie tylko jeden sposób na zwycięstwo - udaną inicjację i wygraną walkę drużynową. Wreszcie w 34 minucie SK pokarało nieudaną próbę zdobycia Barona przez devils.one i zdobyli 5 eliminacji i wzmocnienie trafiło na ich konto. Nashor pozwolił niemieckiej drużynie przejąć całkowitą kontrolę nad spotkaniem, a diabły czekały na błąd rywala i jeden wygrany team fight. Ten jednak nie nadszedł. Drugi Elder Drake trafił na konto SK i z jego pomocą (oraz trzeciego Barona) niemiecka organizacja pokonała devils.one.

Crvena Zvezda i Lucjan "Shlatan" Ahmad mimo zwycięstwa z SK nie zapewnili sobie udziału w czwartkowych barażach. Na przeszkodzie stanęło MAD Lions, który wygrało mecz między obiema drużynami. Tym samym obrońcy trofeum pozostali w grze o fazę grupową i zajęli piąte miejsce w play-inach.

Pary w spotkań barażowych:

  • 18:00 devils.one vs MAD Lions
  • 21:00 Diabolus Esports vs Misfits Premier

Tabela fazy play-in EU Masters:

  1. SK Gaming Prime
  2. devils.one
  3. Diabolus Esports
  4. Misfits Premier
  5. MAD Lions
  6. Crvena Zvezda
  7. NYYRIKKI White
Zobacz komentarze