Diabły dały pokaz siły i zagrają w finale! Koniec sezonu dla Illuminar Gaming

devils.one Foto: devils.one

Mimo że finał z nazwy był mały, to małego nic w nim nie było. Zwycięzca spotkania awansował do wielkiego finału i zapewniał sobie miejsce w EU Masters. Pezegrany zajmował 3. miejsce i jego sezon kończył się fiaskiem. Porażka nie wchodziła w grę. Starcie Illuminar Gaming i devils.one elektryzowało całą polską społeczność League of Legends.

Pierwsza mapa niestety zdecydowanie zawiodła. Przynajmniej postronnych fanów. Sympatycy devils.one na pewno nie posiadali się z radości. "Diabły" w swoim ulubionym, kontrolowanym stylu krok po kroku uzyskiwały przewagę nad swoim rywalem. Illuminar Gaming nie było w stanie stawić oporu i już w 25. minucie tracili 8 tysięcy sztuk złota. Baron wystarczył DV1 do zamknięcia spotkania.

Druga mapa rozpoczęła się lepiej dla graczy iHG, którzy spalili kilka summonerów rywali i wydawało się, że będzie to początek ich powrotu do gry. Nic bardziej mylnego. Chwilę później aktywowali się zawodnicy devls.one, którzy po raz kolejny zgarniali zabójstwo za zabójstwem, przy okazji zdobywając neutralne struktury na mapie. Po raz kolejny wystarczył jeden Baron, który z olbrzymią przewagą w złocie pozwolił diabłom zakończyć rozgrywkę. Na szczególną uwagę zasługuje Vayne kierowana przez Damiana "Luckera" Konefała, który w ostatniej walce drużynowej zgarnął pentakilla.

Dopiero trzecia mapa zapewniła fanom obu stron emocje. Pierwsze dziesięć minut to naprzemienne zagrania obu zespołów wokół górnej alei gdzie zabójstwa zdobywały dwie strony. Powoli jednak to devils.one wysuwało się na prowadzenie. Kolejne minuty przebiegały już pod dyktando "diabłów". Zawodnicy iHG nie poddawali się, jednak ich wysiłki spełzły na niczym. Baron zdobyty w 27. minucie po kolejnej wygranej walce drużynowej jednak nie przesądził losów spotkania. Gracze Illuminar odparli rywali przy swoim nexusie i przedłużyli swój żywot o 2 minuty. To jednak tylko odwlekło nieuniknione.

Devils.one spełniło swoje założenia. Nowa organizacja wywalczyła miejsce w EU Masters i zagra w swoim pierwszym finale. Dla Illuminar Gaming z kolei jest to koniec sezonu i pierwszy od lat brak występu w finale polskiego turnieju.

Zobacz komentarze