devils.one zdejmuje koronę z głowy iHG i zostaje mistrzem Polski w LoL-a!

devils.one Foto: devils.one

Oto Illuminar Gaming musiało uznać wyższość devils.one, tym samym ustępując im miejsca na tronie króla polskiej sceny League of Legends.

"Diabły" do finału doszły bez żadnej straty w mapach, po drodze pokonując takie zespoły jak SuperNitro1, Indictive Esports, Wisła Płock czy właśnie Illuminar Gaming, z którym spotkali się w ostatnim starciu na Ścieżce Mistrzów. iHG doszło tam triumfując nad Katastrofą Awionetki, Nafciarzami, formacją Damiana "Wyska" Adamczyka czy PRIDE, które co prawda miało szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie uległo podopiecznym Adriana "Zeturala" Dziadkowca 1:2.

W finale Illuminar Gaming miało szansę nie tylko na obronę tytułu w ESL Mistrzostwach Polski, ale także mogło zrewanżować się drużynie Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego za przegrany mecz. Po iHG widać było jednak zmęczenie, które było wynikiem przełożonego spotkania na Ścieżce Pretendentów. Te miało się odbyć w sobotę wieczór, aczkolwiek z powodów technicznych rozegrano je w niedziele i zakończyło się ono tuż na chwilę przed wielkim finałem. Wystarczyły zaledwie dwie mapy, aby devils.one wygrało ESL MP w pięknym stylu, w końcu od początku rozgrywek nie przegrali na Summoner's Rift ani razu.

devils.one 2:0 Illuminar Gaming - wielki finał ESL MP

Zobacz komentarze