Czy Team Liquid dokona niemożliwego? Przed nami pierwszy półfinał MSI 2019

Team Liquid
Team Liquid Foto: Riot Games

Po trzydziestu grach i pięciu dniach wyłoniliśmy czterech najmocniejszych mistrzów z całego świata. Jednak tylko jedna drużyna może zatriumfować. Dziś o miejsce w finale i szansę na przejście do historii zagrają Team Liquid i Invictus Gaming.

Amerykanie turniej zaczęli wcześniej niż ich dzisiejsi rywale. Ze względu na format turnieju, zwycięzcy LCS zmagania muszą zacząć już w fazie play-in. Team Liquid po bardzo wyrównanej serii z Phong Vu Buffalo awansowało do głównego turnieju, gdzie przez wielu skazywane było na pożarcie. Trzykrotni mistrzowie LCS zaadaptowali się jednak do turniejowego stylu gry i etap grupowy zakończyli z przytupem pokonując G2 Esports.

Teraz przed Team Liquid bardzo trudne zadanie. Ich rywale z Invictus Gaming, od kiedy tylko zakwalifikowali się do turnieju, są głównymi faworytami do tytułu. Zawodnicy IG pobili w tym roku rekord fazy grupowej MSI wygrywając dziewięć z dziesięciu spotkań.

W półfinale zdecydowanym faworytem będą reprezentanci chińskich rozgrywek, LPL. Zwycięstwo Team Liquid byłoby jedną z największych niespodzianek nie tylko w tym roku, ale i w historii League of Legends.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00, a rozegrane zostanie w formacie BO5.

Zobacz komentarze