Czy tak Riot "naprawi" LCS? Nowy system rozgrywek dla ligi akademii i drużyn amatorskich

LCS Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Zespoły z LCS w ostatnich latach nie radziły sobie najlepiej w turniejach międzynarodowych. Pomijając jednorazowe wyskoki, ekipy z NA zdecydowanie odstawały od tych, reprezentujących inne główne regiony. Eksperci i fani przez lata próbowali diagnozować problemy i znaleźć rozwiązanie, które pomoże drużynom z regionu rywalizować z najlepszymi na świecie. Jednym z podjętych działań jest zmiana systemu rozgrywek ligi akademii i połączenie jej ze sceną amatorską.

W dużym skrócie. Pierwszy "sezon" rozgrywek dla drużyn akademii LCS rozegrany zostanie w styczniu i lutym. W jego trakcie rozgrywane będą turnieje amatorskie na szczeblu turniejowym T2. Po zakończeniu sezonu akademii, odbędą się 3 turnieje T1. W nich udział wezmą niektóre zespoły z rozgrywek dla akademii, ale zagrają w nich też najlepsze formacje z turniejów T2. Z końcem marca rozegrane będą 3 turnieje T1 i z nich wyłonieni zostaną uczestnicy LCS Proving Grounds, które odpowiada europejskiemu EU Masters.

LCS Proving Grounds - format Foto: Riot Games

Liga akademii będzie miała nowy format. Przez 4 tygodnie rozgrywane będzie 10 spotkań, a piątego tygodnia ostatnie 5. Oznacza to, że liga działać będzie na zasadzie jednego spotkania każdy z każdym. Najlepsze 6 drużyn zagra w Proving Grounds. Miejsca 7-8 zagrają w pierwszym turnieju T1, a miejsca 9-10 w 2gim turnieju T1.

Organizatorem Proving Grounds będzie Riot Games, Turnieje T1 organizować mogą drużyny, sponsorzy oraz podmioty z odpowiednią licencją od Riot Games. Z kolei turnieje T2 organizować mogą tylko podmioty niezwiązane z Riot Games i drużynami występującymi w LCS (dalej wymagana jest jednak odpowiednia licencja).

Zobacz komentarze