Czy Riot powinien usunąć Yuumi? Deweloperzy odpowiadają na życzenia społeczności

Yuumi Foto: Riot Games

Wszyscy mają już dość Yuumi. Gracze, komentatorzy, profesjonalni zawodnicy. Jak się okazuje, mały kotek siedzący na książce, może sprawić tak wiele problemów, że deweloperzy uznają to za stosowne, żeby odpowiedzieć publicznie na żądania usunięcia Yuumi z gry.

Powody, dla których Yuumi frustruje społeczność graczy, są oczywiste. Kotka wydaje się bardzo łatwa do opanowania, większość gry spędza, będąc niemożliwą do zaatakowania, a jej wpływ na rozgrywkę jest olbrzymi. Dowodem niech będzie to, że regularnie podczas transmisji Ultraligi komentatorzy rozważają przyznanie tytułu MVP nie graczowi, a właśnie Yuumi - postaci.

Riot ma jednak swoje kontrargumenty.

Według deweloperów Yuumi "nie jest niewymagającą szarych komórek bohaterką-samograjem, którą mógłby grać nawet prawdziwy kot". Na dowód przedstawiona została "krzywa maestrii", która pokazuje zależność między współczynnikiem wygranych gier, a rozegranymi meczami.

Krzywa maestrii Foto: Riot Games

Krzywa Yuumi bardziej przypomina krzywe Akali i Qiyany, które do łatwych postaci na pewno nie należą. Według Riotu jest to spowodowane tym, że Yuumi nie jest podobna do żadnego innego championa i testuje unikalne umiejętności. Dlatego wcale nie jest postacią, którą możemy wybrać po raz pierwszy i dominować.

Dlaczego Yuumi istnieje?

Cytując odpowiedź Riot Games "Uważamy, że Yuumi odgrywa wyjątkową rolę wśród dostępnych bohaterów — zarówno pod względem stylu gry, jak i motywu — a zgromadzone dane nie pozostawiają wątpliwości, że wielu przywoływaczy lubi nią grać".

Tutaj znów przedstawiony jest graf, który potwierdza słowa Riotu. Jak się okazuje, Yuumi ma swoich zagorzałych fanów, którzy zawsze będą chętni, by nią grać (oś "w głąb"), a jeśli Yuumi będzie po prostu OP, znów wielu graczy, dla których nie jest pierwszym wyborem, chętnie po nią sięgną (oś "wszerz").

Popularność bohatera w głąb i wszerz - Yuumi Foto: Riot Games

Czy Yuumi jest zbalansowana?

Dość zaskakująco deweloperzy przyznają, że Yuumi po prostu nie jest zbalansowana. "Podzielamy opinię, że gra przeciw Yuumi jest niesprawiedliwa. Taka konkluzja nie oznacza jednak, że nie powinna ona istnieć. Powinniśmy się prędzej postarać, aby istniało odpowiednio dużo sposobów gry w kontrze do tej bohaterki. W praktyce oznacza to, że Yuumi musi wyjść spod skrzydeł sojusznika i regularnie wchodzić w kontakt z wrogiem.".

Oznacza to spore zmiany dla kotki. Nadchodzące osłabienia nie będą najwyraźniej jedynymi i prawdopodobnie proces osłabiania Yuumi szybko się nie skończy.

Zobacz komentarze