Cztery pojedynki Dawida z Goliatem w Ultralidze

Trofeum Ultraligi Foto: Ultraliga

Dziś w Ultralidze czeka nas niecodzienna sytuacja. Każde spotkanie będzie miało przynajmniej w teorii wyraźnego faworyta. Stanei się tak dlatego, że formacje z miejsc 1-4 podejmą zespoły z miejsc 5-8. Dzisiejsze spotkania są więc idealną okazją do ugruntowania się dwóch "grup" w lidze. Jednej walczącej o mistrzostwo i drugiej, starającej się uniknąć konieczności gry w relegacjach.

Dzień rozpocznie się od potyczki AGO Rogue z Diablo Chairs. Będzie to pierwsze spotkanie, w którym zobaczymy na górnej linii Szygendę. Zawodnik nie mógł wcześniej pomóc swojej drużynie, ponieważ przed startem sezonu został ukarany przez Riot Games czasowym wykluczeniem z rozgrywek. AGO Rogue świetnie sobie radziło pod jego nieobecność. W końcu jastrzębie są jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Z kolei Diablo Chairs na razie ma problem utrzymaniem wysokiego poziomu na przestrzeni całego meczu. Momenty genialne przeplatają kompromitującymi. Na pewno jednak mają szansę zagrozić swoim dzisiejszym rywalom, zwłaszcza jeśli przygotują kilka genialnych zagrań.

W kolejnym spotkaniu zagrają drużyny, których wyniki na tym etapie sezonu stanowią lustrzane odbicie. Mowa oczywiście o devils.one (3:1) i Piratesports (1:3). Spotkanie może być jednak bardziej wyrównane, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Piraci w pierwszych trzech meczach mierzyli się z czołówką ligi i w żadnym z tych spotkań nie mieli możliwości wyboru strony, po której mieli zagrać. Oczywiście nie usprawiedliwia to obecnego stanu rzeczy, ale warto zaznaczyć, że Piraci mogą być silniejsi, niż wskazuje na to obecny wynik w tabeli. Zwłaszcza z dodatkowym tygodniem treningów.

To powiedziawszy, ich dzisiejsze zadanie nie będzie proste. Devils.one może się w tym sezonie podobać, zwłaszcza za sposób, w jaki odwrócili losy meczu z K1ck. Najmłodsza ekipa w Ultralidze pokazuje, że ma charakter i może być czarnym koniem tego sezonu. Teraz musi utrzymać dobrą dyspozycję, a jak wiemy, w sporcie jest to niezwykle trudne.

Harmonogram spotkań Ultraligi (11.02):

  • 17:30 AGO Rogue vs Diablo Chairs
  • 18:30 Piratesports vs devils.one
  • 19:30 Illuminar Gaming vs PRIDE
  • 20:30 K1ck Neosurf vs AVEZ Esports
Zobacz komentarze