Czas na finał Ultraligi! O trofeum zagrają AGO Rogue i K1ck Neosurf

Ultraliga Foto: Ultraliga

To już ten moment. Po dziewięciu tygodniach zmagań wreszcie dowiemy się, kto jest najlepszą drużyną League of Legends w Polsce. Dziś bowiem w finale czwartego sezonu Ultraligi zmierzą się AGO Rogue oraz K1ck Neosurf.

W tym roku w naszym kraju nie było lepszych zespołów niż dzisiejsi uczestnicy finału. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest to, że już dwukrotnie mogliśmy oglądać serie BO5 z udziałem tych zespołów w poprzednim sezonie Ultraligi, a jedną z nich, był przecież finał. Wtedy lepsze okazało się AGO Rogue, ale niecały miesiąc później to K1ck było na ustach wszystkich fanów LoLa w Polsce, gdy ekipa Delorda awansowała do wielkiego finału EU Masters.

Ten sezon nie układał się jednak po myśli K1ck. Gdy AGO Rogue kroczyło od triumfu do triumfu i zajmowało pierwsze miejsce w fazie zasadniczej, K1ck walczyło o powrót do wysokiej dyspozycji z wiosny. To udało im się dopiero na sam koniec sezonu, ale to wystarczyło, żeby jeszcze przed fazą pucharową raz pokonać AGO Rogue.

Play offy rozwiały już wszelkie wątpliwości co do tego, które dwie ekipy najbardziej zasługują na miejsce w finale. AGO Rogue bez żadnych problemów rozbiło 3:0 Pompa Team w drugiej rundzie fazy pucharowej, a K1ck Neosurf po kolei odprawiało z kwitkiem kolejnych (Illuminar Gaming i Gentelmen's Gaming 3:0 oraz Pompa Team 3:1).

Teraz czas na ostateczne starcie. Wielki finał czwartego sezonu Ultraligi rozpocznie się o godzinie 17:00, a transmisję znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Zobacz komentarze