Zaczynamy fazę pucharową EU Masters. Dziś wszyscy kibicujemy Erdote

Erdote Foto: Adam Łakomy / ESL

Jeden dzień odpoczynku i starczy. EU Masters znów wróci na nasze ekrany tym razem już z pojedynkami w ćwierćfinałach turnieju. Pierwszego dnia zobaczymy w akcji tylko jednego naszego rodaka – Erdote – którego Vodafone Giants zmierzy się z GamerLegion w spotkaniu otwierającym zmagania w ramach 1/4 turnieju.

Obie drużyny, które spotkają się w pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym mają za sobą niezwykle udany drugi tydzień rozgrywek. Giants rozbiło wszystkich rywali w swojej grupie i zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. Misfits Premier i Pompa Team. GamerLegion również zanotowało dużą zwyżkę formy w drugiej części fazy grupowej, ale nawet wynik 3:0 nie zapewnił im bezpośredniego awansu do najlepszej ósemki. Musieli oni jeszcze pokonać w dogrywce Movistar Riders. Jest to więc dobra okazja dla Giants, by pomścić swoich kolegów z regionu.

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym zobaczymy natomiast francuskie derby. Obrońcy tytułu, LDLC, podejmować będą swoich krajowych rywali z GamersOrigin. Na przestrzeni tego roku, w bezpośrednich starciach prowadzi GO z wynikiem 5:1. Musimy pamiętać jednak, że mimo tego, że składy są cały czas niemal takie same, to po drodze meta zmieniła się drastycznie w porównaniu z chociażby wiosennym finałem LFL, który GO zwyciężyło 3:0.

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe rozpocznie się kilka minut po zakończeniu pierwszego meczu. Transmisję z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Harmonogram pierwszego dnia ćwierćfinałów EU Masters:

18:00 GamerLegion vs Vodafone Giants

21:00 LDLC vs GamersOrigin

Zobacz komentarze