Cloud 9 wygrywa LCS! Historyczne osiągnięcie Zvena

Cloud 9 Foto: Tina Jo / Riot Games

W niedzielę nie tylko G2 Esports świętowało mistrzostwo swojej ligi. Kilka godzin po europejskim finale, walkę o tytuł mistrzowski LCS stoczyli zawodnicy Cloud 9 i FlyQuest. Zgodnie z przewidywaniami C9 wygrało spotkanie 3:0, a strzelec drużyny Jesper "Zven" Svenningsen przeszedł do historii, jako pierwszy gracz, który wygrał rozgrywki w Europie i Ameryce.

Sam finał nie był ciekawy. Cloud 9 od pierwszego spotkania było wyraźnie lepsze od reszty stawki w LCS. Fazę zasadniczą sezonu C9 skończyło z wynikiem 17:1. W głosowaniu All-Pro wszyscy zawodnicy zostali uznani za najlepszych, na swojej pozycji. Reaperd został wybrany najlepszym szkoleniowcem splitu i miał dwa razy więcej punktów niż drugi Irean. Co więcej, w samych play offach C9 zmierzyło się z drugą i trzecią drużyną splitu, które zostały pewnie pokonane 3:0 i 3:1.

Dla Cloud 9 jest to pierwszy tytuł od 6 lat. Poprzedni raz C9 sięgnęło po mistrzostwo ligi dokładnie 6 lat temu, pokonując wtedy w finale TSM 3:1. Z kolei Zven dzięki zwycięstwu został pierwszym graczem w historii League of Legends, który wygrał mistrzostwo Europy i Ameryki.

Zobacz komentarze