Chiny triumfują. Pierwszy dzień Mid-Season Cup za nami

FunPlus Phoenix Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Pierwszy dzień Mid-Season Cup (MSC) już za nami. Od rana mogliśmy obserwować zmagania pomiędzy najlepszymi zespołami z Chin i Korei, które spotkały się w turnieju towarzyskim, ale emocji na pewno nie brakowało.

Pierwszego dnia turnieju swoje spotkania rozgrywała grupa A. W niej znaleźli się mistrzowie LCK - T1, wicemistrzowie LPL - TOP Esports oraz FunPlusPhoenix i DAMWON Gaming.

Po czterech meczach w grupie był remis. Każda drużyna miała na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, a to oznaczało, że o awansie do fazy pucharowej decydować będą dwa ostatnie spotkania. W nich lepsi okazali się reprezentanci LPL. Najpierw marzenia DAMWON Gaming o sprawieniu niespodzianki na turnieju pokrzyżowali mistrzowie świata - FPX, a następnie TES dobiło sympatyków Korei pokonując mistrzów LCK.

Tabela grupy A:

  1. FPX 2:1
  2. TES 2:1
  3. DAMWON 1:2
  4. T1 1:2

Jutro z kolei zobaczymy zmagania w grupie B, do której wylosowani zostali: JD Gaming, Invictus Gaming, DragonX i Gen.G. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 9:00, a transmisję z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Zobacz komentarze