Caps z tytułem MVP letniego splitu LEC

Caps Foto: Riot Games

Zgodnie z tradycją przed finałem splitu poznaliśmy zawodnika, który wyrbrany został MVP rozgrywek. Tym razem statuetka trafiła do midlanera G2, Capsa. Jest to już jego trzecie tytuł MVP w karierze, co stanowi rekord ligi, który współdzieli z Rekklesem.

Caps był jednym z głównych kandydatów do otrzymania statuetki. Midlaner G2 niezależnie od tego, jak grała jego drużyna, nie schodził poniżej pewnego poziomu, a gdy G2 wygrywało, to głównie za jego sprawą.

Przypomnijmy, że Caps w letnim splicie 8 razy został wyróżniony jako najlepszy gracz spotkania. Jest to tytuł, który można otrzymać tylko po wygranej grze w sezonie zasadniczym, a biorąc pod uwagę, że G2 wygrało 11 spotkań może to robić wrażenie. Co więcej, Caps został także wybrrany najlepszym midlanerem splitu.

Ciekawostką jest, że to już czwarty split z rzędu, gdy statuetka MVP wędruje do gracza G2. Wcześniej dwukrotnie zdobył ją Jankos, a wiosną 2019 roku był to... Caps, który split wcześniej także wybrany został MVP, ale wtedy występował w Fnatic.

Zobacz komentarze