Boże chroń Illuminar. Ostatnia nadzieja Ultraligi na EU Masters

Illuminar Foto: Materiały prasowe

Powiedzieć, że EU Masters nie idzie po myśli zespołów z Ultraligi to jak nic nie powiedzieć. W drugim tygodniu fazy grupowej skompromitowało się AGO Rogue, a K1CK zawodziło już tydzień wcześniej, więc na ostatnie miejsce w grupie mogliśmy się przygotować. Teraz została nam już ostatnia nadzieja na jakikolwiek przyzwoity wyniki i jest nią Illuminar Gaming.

Chciałoby się powiedzieć, że nie można tego popsuć, ale dwa dni temu AGO Rogue nie wyszło z grupy mimo wyniku 2:1, więc nie możemy tego zrobić. Jednak na razie podopieczni Bezuma wyglądają bardzo solidnie i nie wysyłali przesłanek, że coś może się zmienić w tym tygodniu.

Illuminar stawia na mocne walki drużynowe i chętniej skaluje, niż rzuca się rywalom do gardła, ale na razie taki styl gry działa. Nawet ich porażka z UCAM nie była jednostronnym widowiskiem i zaczynali je wygrywać, gdy jedna flanka przeciwników zakończyła rozgrywkę.

Nie oznacza to natomiast, że wyjście z grupy będzie zadaniem łatwym. UCAM jest w lepszej pozycji, bo wygrało wszystkie swoje mecze w pierwszym tygodniu, a mousesports wyraźnie nie gra na swoim najwyższym poziomie, ale nie jest powiedziane, że ta sytuacja się nie zmieni. Dlatego kluczowy będzie już pierwszy mecz z ekipą z Hiszpanii. Zwycięstwo nie tylko pozwoli IHG wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, ale zapewni też przynajmniej dogrywkę z UCAM, jeśli zespoły zakończą zmagania z tym samym bilansem.

Harmonogram spotkań:

16:30 mousesports vs UCAM

17:30 Illuminar Gaming vs UCAM

18:30 Macko Esports vs mousesports

19:30 Illuminar Gaming vs mousesports

20:30 Macko Esports vs UCAM

21:30 Illuminar Gaming vs Macko Esports

Zobacz komentarze