Chiński dżungler zawieszony za obstawianie meczów!

FunPlus Phoenix Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Jeszcze przed lutową przerwą w LPL świat obiegła informacja, że były mistrz świata Tian postanowił zrobić sobie przerwę od profesjonalnego grania. Zastąpił go wtedy wychowanek eStar - Bo, który świetnie wkomponował się w drużynę. Młody leśnik zaliczył wręcz wymarzony debiut w LPL, a FPX z nim w składzie wyglądało o wiele lepiej niż z Tianem. Jak się jednak okazuje, nic nie może być zbyt piękne. Bo został oskarżony za obstawianie meczów i na razie nie będzie mógł grać w LPL.

Cała sytuacja miała miejsce w 2020 roku, kiedy to Bo grał w drugiej lidze chińskiej - LDL. Sam zawodnik podaje, że był zmuszany do obstawiania meczów, a w jego kierunku były kierowane groźby. Zarówno gracz, jak i zarząd FPX postanowiły współpracować z Komitetem Dyscyplinarnym League of Legends, a cała sprawa jest aktualnie w fazie dochodzenia. Podczas tego procesu Bo zostanie zawieszony i nie będzie mógł brać udziału w rozgrywkach LPL.

Niespodziewane zawieszenie wymusiło na FPX zmianę leśnika, co oznacza przedwczesny powrót Tiana. Zawodnik chciał zrobić sobie dłuższą przerwę, lecz okoliczności zmusiły go do powrotu na scenę. Niestety zmiana ta odbiła się też negatywnie na występie drużyny w lidze. FPX przegrało pierwszy od ponad miesiąca mecz i wyglądali o wiele gorzej niż przed z Bo w składzie.

Zobacz komentarze