Wyniki oglądalności EU Masters. Polskie drużyny przyciągały najwięcej kibiców

EU Masters Foto: Riot Games

Największe rozgrywki League of Legends na świecie zakończyły się już kilka tygodni temu. Najlepsze drużyny przygotowują się do Worlds 2020, które rozpoczną się 25 września, ale to nie znaczy, że fani LoLa nie mieli teraz nic do oglądania. W końcu w Europie wszyscy emocjonowaliśmy się EU Masters i kibicowaliśmy AGO Rogue w drodze po tytuł mistrzowski. Dziś poznaliśmy wyniki oglądalności turnieju i możemy być dumni nie tylko z naszych mistrzów.

Według portalu Esports Charts finał z udziałem AGO Rogue i GamerLegion oglądało w szczytowym momencie 93 tysiące osób. Jak możecie się domyślać, był to najlepszy wynik turnieju. Drugim najchętniej oglądanym meczem było spotkanie... 7more7 Pompa Team z Vodafone Giants w drugim dniu fazy grupowej. Trzecią ekipę Ultraligi oglądało wtedy w peaku ponad 76 tysięcy widzów.

Trzeci wynik należy do K1KC Nesourf i LDLC, których spotkanie czwartego dnia fazy grupowej śledziło ponad 73 tysiące fanów. To oznacza, że jedynym wspólnym czynnikiem, łączącym trzy najpopularniejsze spotkania jest udział polskich drużyn.

Niestety są do słabsze wyniki niż wiosną tego roku. Wtedy finał włączyło ponad 144 tysiące widzów. Co więcej, wynik spotkania Pompy z Giants nie zmieściłby się w wiosennym TOP 5.

Zobacz komentarze