Arcane czyli serial animowany w świecie League of Legends

League of Legends: Arcane Foto: Riot Games

Riot Games wyprodukuje animowany serial, którego akcja dziać się będzie w świecie League of Legends. Zwiastun "Arcane", bo tak nazywać się będzie produkcja, wyemitowany został w trakcie transmisji z obchodów 10-lecia League of Legends. Serial na nasze ekrany ma trafić w 2020 roku.

Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się, że historia będzie osadzona w świecie Runeterry, krainy, z której pochodzą postaci z League of Legends. W trailerze dominuje estetyka cyberpunkowa, co każe nam sądzić, że historia będzie miała miejsce w Zaunie. Co więcej, świecące miasto pojawiające się w zwiastunie idealnie pasuje do wszystkich dotychczasowych materiałów opisujących Piltover.

Opis zwiastuna mówi nam, że Arcane będzie opowiadać historię o początkach dwóch świetnie nam znanych postaci z League of Legends i o tym, co je poróżniło na zawsze. Biorąc to wszystko pod uwagę prawdopodobnie serial przedstawi nam historię młodych Vi i Jinx.

Arcane nie ma jeszcze daty premiery, ale według zwiastuna serialu możemy się spodziewać w 2020 roku. Więcej o nowościach od Riot Games przeczytasz tutaj.

Zobacz komentarze