Czegoś takiego jeszcze nie było. Aphelios już wkrótce zawita na Summoner's Rift

Aphelios Foto: Riot Games

Riot Games nie zamierza zwalniać tępa i już zapowiedziało kolejnego championa, który na Summoner's Rift pojawi się już w patchu 9.24.

Aphelios będzie postacią jedyną w swoim rodzaju. Nie będzie miał on standardowych czterech umiejętności, posługiwał się będzie pięcioma rodzajami broni, które będzie mógł w pewien sposób "łączyć", a każdy jego oręż będzie miał 50 naboi. Czegoś takiego w League of Legends jeszcze nie było.

Jak działają bronie Apheliosa?

Jak działają bronie Apheliosa? Foto: Riot Games

Podstawową umiejętnością Apheliosa będzie jego W. Z całego arsenału, którym dysponuje postać, w każdej chwili możemy używać tylko jednej broni. Na szczęście drugą strzelbę zawsze mamy na podorędziu i możemy nimi rotować przy pomocy naszego W.

Aphelios nie może zdecydować, których broni używa w danym momencie. Po wyczerpaniu 50 naboi, zużyta broń przechodzi na koniec kolejki żeby się naładować, a na puste miejsce wchodzi pierwsza broń w kolejce.

Umiejętności Apheliosa

Tak jak już wspominaliśmy, Aphelios nie będzie miał czterech umiejętności. Do jego dyspozycji będą tylko Q, W i R. W jak już wiemy służy do zmiany między główną, a dodatkową bronią.

Q uzależnione jest od tego, jakiej broni obecnie używamy. Może to być pocisk jak W Kai'Sy, czasowe wzmocnienie prędkości poruszania, unieruchomienie rywali, obrażenia obszarowe z dodatowym efektem czy ustawienie działka niczym Heimerdinger. Wachlarz możliwości jest bardzo duży.

Umiejętność ostateczna nazywa się "Warta w Świetle Księżyca". Jest to bomba, która wybucha po trafieniu pierwszego rywala i oznacza cele, które znalazły się w zasięgu eksplozji. Następnie Aphelios atakuje podstawowymi atakami oznaczonych przeciwników zadając im dodatkowe obrażenia.

Co ciekawe, ponieważ Aphelios automatycznie uczy się Q i R punkty umiejętności za poziomy będzie mógł wykorzystać poprawiając obrażenia od ataku, prędkość ataku lub premię do przebicia pancerza.

Zupełnie nowy interfejs dla Apheliosa

Interfejs Apheliosa Foto: Riot Games
  1. Umiejętność bierna.
  2. Główna broń Apheliosa i pozostała amunicja.
  3. Q.
  4. Druga broń Apheliosa i pozostała amunicja. Jeśli trwa czas odnowienia Q, ikona podaje też pozostały czas oczekiwania na odnowienie.
  5. Następna broń, którą otrzymasz, gdy wyczerpie się amunicja do aktualnie używanej broni.
  6. R.

Wygląda na to, że Aphelios będzie jednym z najtrudniejszych do opanowania championów. Nowa postać wprowadzi do gry sporo unikalnych rozwiązań, a to wszystko już w patchu 9.24.

Zobacz komentarze