Ambitne plany Riotu na nowy sezon w LoLu. Będzie mniej serii promocyjnych!

Porażka League of Legends Foto: Riot Games

W przyszłym sezonie, gracze League of Legends, którzy będą próbować piąć się w górę rankingu mają powody do zadowolenia. Riot Games usuwa z LoLa serie promocyjne między poziomami w dywizji. System wjedzie w życie już w nadchodzącym presezonie.

Oznacza to, że zawodnicy nie będą już musieli rozgrywać serii pięciomapowych serii promocyjnych, aby awansować poziom wyżej w swojej dywizji. Wiele osób narzekało, że te serie są niezwykle trudne do przejścia, a ich powodzenie niekoniecznie zależało od indywidualnych umiejętności gracza.

W najlepszym razie po serii promocyjnej gracze czuli ulgę. W najgorszym było to źródło wielu frustracji. Chcieliśmy wrócić do naszego początkowego założenia jak chodzi o serie promocyjne i zlikwidować niepotrzebne frustracje u graczy – możemy przeczytać w blogu deweloperów.

Gracze zachowają odrobinę LP, która pozwoliła im awansować rangę wyżej. Jednak jeśli twoje LP spadnie do zera, to po prostu wrócisz rangę niżej i nie będzie już żadnej dodatkowej ochrony. Ma to pomóc w zachowaniu balansu.

Jednak te zmiany nie dotyczą awansu między dywizjami. To znaczy, że żeby awansować ze złota do platyny musicie wygrać serię promocyjną.

Zobacz komentarze