Alex Ich rozpoczyna pracę w Riot Games

Alex Ich Foto: Materiały prasowe

Były profesjonalny gracz League of Legend Alex "Alex Ich" Ichetovkin ogłosił, że od teraz będzie pracował w Riot Games jako software engineer.

Alex Ich jest jednym z pierwszych legendarnych zawodników League of Legends. Karierę rozpoczął już w 2010 roku. Alex najbardziej znany jest z gry w Moscow Five/Gambit Gaming. To właśnie w barwach tych drużyn osiągał największe sukcesy w karierze, jak zwycięstwo na IEM World Championship, czy półfinał Worlds 2012.

Po słabszym 2014 roku, Alex zdecydował się opuścić Gambit i rozpoczął okres kariery, w którym regularnie zmieniał zespoły. Przez chwilę został jeszcze w Europie, ale później zdecydował się na wyjazd do Stanów, gdzie regularnie występował w drużynach Challenger Series wygrywając kilka awansów do LCS. Zrobił tak z m.in. Renegades i Team Dragon Knights.

Ostatecznie Alex zdecydował się ogłosić zakończenie kariery w 2018 roku. Teraz, niemal równe dwa lata później, Alex Ich wraca do League of Legends, ale już nie jako gracz. Nie wiadomo dokładnie czym będzie się zajmował, ponieważ software engineer to bardzo luźne pojęcie, ale na pewno jego olbrzymie doświadczenie z kariery zawodnika przyda mu się także w nowej pracy.

Zobacz komentarze