AGO Rogue wciąż niepokonane, Dżentelmeni z pierwszą wygraną

Ultraliga Foto: Ultraliga

Dzień hitów w Ultralidze za nami. Wtorkowe spotkania cechowały się tym, że rywalizowały ze sobą drużyny sąsiadujące w tabeli. Na szczycie mierzyły się AGO Rogue i Illuminar, o pierwszą wygraną grali Dżentelmeni oraz KnF, a o pozycję nr. 5 walczyli zawodnicy ESCA oraz devils.one. Dzień zaczął się jednak od meczu K1CK z Pompą.

K1CK Neosurf vs 7more7 Pompa Team

K1CK Neosurf 7more7 Pompa Team
Kackos Gnar Camile Color
Bruness Graves Skarner Behave
Matislaw Twisted Fate Galio Warszi
Puki Style Kai'Sa Seraphine Ather
Raxxo Alistar Rell Wojtuś

Midlanerzy obu ekip byli bardzo aktywni we wczesnych etapach meczu. Obaj pojawiali się na swoich side'ach i zgarniali eliminacje. Jednak z biegiem czasu to podopieczni Zeturala zaczęli jawić się nam jako faworyci i powoli uzyskiwali przewagę na mapie, choć złoto pozostawało równe miedzy obiema ekipami.

Wreszcie o wszystkim zdecydowała jedna walka, którą idealnie zainicjowało K1CK przez 5-osobowe podbicie Alistara. To jednak na nic się zdało. Zawodnicy mistrzów Ultraligi nie byli w stanie wyeliminować nawet jednego rywala, a Pompa bez skrupułów odpowiedziała kilkoma zabójstwami i pomaszerował po duszę smoka, Barona i w konsekwencji nexusa.

Team ESCA Gaming vs devils.one

Team ESCA Gaming devils.one
Jaquen Gnar Gragas sheru
Sh4dow us Nidalee Graves Diagu
Domoles Yone Irelia Kralzer
Harpoon Kai'Sa Ezreal Zamulek
Meleks Lulu Alistar Slipper

Już od początku spotkania mecz lepiej układał się dla zawodników devils.one. Diabły wypracowały sobie przewagę na każdej linii poza topem, gdzie po raz kolejny Jaquen był nadzieją swojej formacji na zwycięstwo w meczu. Stan ten utrzymywał się niemal przez całe spotkanie i tylko kwestią czasu wydawało się zwycięstwo diabłów.

W League of Legends nie ma jednak rzeczy pewnych i przedłużającą się walkę na Baronie nagle wygrała ekipa ESCA Gaming. Nashor trafił w ich ręce i rozpoczęli oni natarcie na bazę rywali i odrabianie strat. Nadzieje na odwrócenie losów spotkania nie trwały jednak długo. Devils.one genialnie wymusiło inicjację i zatrzymało Team ESCA zanim ci zdążyli zniszczyć drugą wieżę na midzie.

Po tym zagraniu ESCA miała już w sobie tylko jedną, desperacką próbę wymuszenia walki, która spełzła na niczym i pozwoliła devils.one zakończyć spotkanie.

AGO Rogue vs Illuminar Gaming

AGO Rogue Illuminar Gaming
Sinmivak Gnar Aatrox Melonik
Lourox Graves Jarvan IV papatabachi
Chres Azir Orianna Czajek
Lucker Seraphine Aphelios Odi11
Pyrka Nautilus Thresh Pyrka

Początkowo wydawało się, że czeka nas wyrównana rywalizacja. Obie drużyny prawidłowo realizowały założenia kompozycyjne na liniach i na ciekawszą akcję musieliśmy trochę poczekać. Ta przyszła w 9. minucie, gdy drużyny postanowiły zmierzyć się w walce o Heralda. Ta zakończyła się katastrofą dla IGH, które oddało 3 eliminacje rywalom, którzy rozpoczęli snowball.

Momentami wydawało się jeszcze, że Illuminar może spróbować wrócić do gry, ale każde ich pozytywne zagranie było kontrowane przez AGO Rogue. Co więcej, zawodnicy mistrzów EU Masters cały cas powiększali swoją przewagę w złocie. Gwoździem do trumny IHG była inicjacja na Pyrkę w 29. minucie, który nie tylko ją przeżył, ale to zagranie zostało okupione 5 eliminacjami i Baronem na konto AGO Rogue, które w 120 sekund zakończyło mecz.

Gentelmen's Gaming vs Komil & Friends

Gentelmen's Gaming Komil & Friends
HeSSZero Volibear Renekton Grzybek
Jenxas Lilia Nidalee B3nek
Chosii Orianna Zoe Wojux
Yashiro Kai'Sa Ashe svns
Calmsky Rell Gragas april

Na sam koniec dnia mogliśmy obejrzeć mecz dwóch niezwykle wyrównanych drużyn. Dżentelmeni oraz ekipa Komila nie wygrali jeszcze w tym sezonie mapy i są wyraźnie najsłabszymi formacjami w lidze. Sobie są jednak równi i pierwsze 15 minut obie formacje szły łeb w łeb.

Dopiero w 20 minucie nastąpiło przełamanie po dwóch genialnych inicjacjach ze strony GG, które mimo że straciło trzeciego smoka, to podjęło próbę zdobycia Barona. Niestety nie udało im się wyłączyć z gry Nidalee, która bez przeszkód przeskoczyła przez ścianę i ukradła Nashora dla swojej ekipy. Ostatecznie nie miało to jednak żadnego znaczenia, bo gra znów wyrównała się.

Dopiero 13 minut później byliśmy świadkami kolejnego przełomu. Wreszcie KnF wygrało walkę drużynową i zdobyło duszę smoka oceanicznego. Chwilę później udało im się również zabezpieczyć drugiego w tym meczu Nashora i wszystko wskazywało na to, że Komil & Friends zaliczą pierwszą wygraną w sezonie.

Z tymi drużynami nie ma jednak takich rzeczy, jak coś pewnego. KnF nie zdołało wykorzystać wzmocnienia do zakończenia spotkania, a Gentelmen's Gaming później wygrało walkę o Eldera i znów mieliśmy praktycznie remis, a o losach spotkania mogła zadecydować jedna decyzja. Ta nadeszła w 50 minucie wraz z walką o drugiego Elder Drake'a wygraną przez Dżentelmenów, którzy zniszczyli pierwszego nexusa w tym sezonie.

Zobacz komentarze