AGO Rogue kontra K1ck: Veggie, Hatchy, Zetural, Avahir, Magvayer i Defles typują

AGO Rogue kontra K1ck: Veggie, Magvayer, Hatchy, Zetural, Defles i Avahir typują Foto: Polsat Games/devils.one

Już za kilka godzin będziemy świadkami pojedynku, który może przejść do historii Ultraligi. O godzinie 17:30 w półfinale trzeciego sezonu zmierzą się dwa potencjalnie najlepsze zespoły w historii rozgrywek. Mowa oczywiście o AGO Rogue i K1ck Neosurf.

Wskazanie faworyta w tym spotkaniu jest niezwykle trudne. AGO dominowało na początku sezonu jednak z czasem zdecydowanie spuściło z tonu. Z kolei K1ck niemal z tygodnia na tydzień wyglądało coraz lepiej. Teraz obie drużyny miały teraz dwa tygodnie przerwy i nie wiemy w jakiej formie przystąpią do meczu.

Dlatego też poprosiliśmy ekspertów (trenerów, komentatorów, zawodników) o pomoc w skazaniu faworyta.

Fryderyk "Veggie" Kozioł, ekspert Esportmania.pl, trener Piratesports: W tym spotkaniu, stawiam na K1ck 3:1. Nie oznacza to, że wygrają cały sezon, ale w tym meczu tak. Głównie dlatego, że przez ostatnie tygodnie AGO Rogue było w małym kryzysie, a K1ck jest w gazie. Nazwę to "formą sezonową", którą lepszą ma po prostu K1ck.

Adrian "Hatchy" Widera, trener Misfits Premier: Na papierze to K1ck jest dzisiaj faworytem. W ostatnich tygodniach Ultraligi wyglądali po prostu lepiej. Ale Ago Rogue ma bardziej doświadczonych i świadomych zawodników oraz trenera. Jeśli zagrają lepiej jako mid-jungle duo i przycisną Matislawa, a w rezultacie też Shlatana, powinni sparaliżować grę K1ck - wtedy 3-1 dla Ago. Jeśli nie załatali tych dziur, to k1ck sięgnie po zwycięstwo.

Adrian "Zetural" Dziadkowiec, trener devils.one: W tej serii stawiam na K1ck. W mojej opinii o zdecyduje o tym agresja drużyny, którą regularnie pokazywali na przestrzeni sezonu, a szczególnie Shlatan. On jest junglerem, który w Polsce narzuca najwyższe tempo i nie będzie bał się tego robić też teraz i to przygniecie AGO Rogue.

Michał "Avahir" Kudliński, komentator/ekspert Polsat Games: AGO zwycięży nad K1CK, ale tylko od ich formy zależy, ilu będą potrzebowali do tego map. Jeśli się pokaże RGO z posępnymi teamfightami, wróżę 5 map. Ale postawię na nich biorąc pod uwagę ich potencjał draftowe w pełnej serii. No i, wybaczcie, ale przeciwko Woolite'owi nie stawia się w bo5. 3:1 AGO.

Tomasz "Magvayer" Filipiuk, komentator/ekspert Polsat Games: Bo5 pomiędzy K1CK i AGO będzie niezwykle wyrównane i cały czas się waham z ostatecznym wynikiem. Wynikiem 3:2 zwycięży AGO, będą w stanie okiełznać wybuchowe 15 pierwszych minut K1CK i Zoe z pewnością zostanie zbanowana. Trudne zadanie przed Woolitem, ale mam wrażenie, że lepiej opanował aktualnie ogrywane postacie na dolnej alei co da jego drużynie większą swobodę w drafcie. Przewagą dla AGO może też być ich potężne zaplecze, jednak w obliczu obecnej sytuacji ten czynnik może odegrać marginalną rolę.

Damian "Defles" Filipow, zawodnik Piratesports: Moim zdaniem wygra AGO prowadzone przez niepokonanego ad na polskiej scenie Woolita, któremu towarzyszy najlepszy polski midlaner Czekolad.

Zobacz komentarze