Wielki finał Ultraligi już dziś. Kto zdobędzie tytuł?

AGO Rogue i Kick Foto: AGO Rogue/K1ck Neosurf

Dziesięć tygodni rozgrywek, 74 rozegrane mapy i setki godzin transmisji. Trzeci sezon Ultraligi dziś zakończy się jednym z najbardziej ekscytujących spotkań w historii rozgrywek. W wielkim finale zmierzą się w końcu dwie drużyny, które śmiało możemy postawić w panteonie najlepszych formacji, które występowały na polskiej scenie. Czas na święto League of Legends z udziałem K1ck Neosurf i AGO Rogue.

Te dwie drużyny powstały po to, żeby wygrywać. AGO Rogue jest jedyną występującą w naszym kraju akademią organizacji z LEC. Jej gracze mają prawdopodobnie najlepsze warunki do rozwoju, kontakt z zespołem grającym w najważniejszych rozgrywkach w Europie, a sam skład zawsze wymieniany jest jako jeden z najlepszych we wszystkich europejskich ligach regionalnych.

Z drugiej strony K1ck historycznie jest jednym z dominatorów na swoim podwórku. Przez lata organizacja dominowała rozgrywki w Portugalii, a prezes organizacji nie ukrywał, że do Ultraligi przyszli po to, żeby wygrywać.

Oba zespoły swoje ambicje potwierdziły w sezonie zasadniczym. AGO Rogue i K1ck zajęły dwie najwyższe lokaty, a ich półfinałowa seria tylko rozbudziła apetyty. Co więcej, AGO Rogue pokazało, że żaden inny zespół nie może mierzyć się na razie z najlepszą dwójką pewnie odsyłając do domu devils.one w małym finale.

Przed wielkim finałem trudno wskazać decydowanego faworyta. Jeszcze w poniedziałek wielu fanów i ekspertów bez wahania wskazałoby na K1ck, ale mały finał pokazał, że AGO Rogue wyciągnęło wnioski z porażki w półfinale. Po takim pokazie mocy trudno odmówić im szans w nadchodzącym spotkaniu.

Finałowe show rozpocznie się o godzinie 17:00, a transmisję znajdziecie na kanałach Polsat Games na Twitchu i YouTube'ie.

Zobacz komentarze