5 ciekawych zawodników z LPL, którym kończą się kontrakty

LPL Foto: YouTube

LPL to jedna z najbardziej zaciętych profesjonalnej lig w świecie League of Legends. Po raz pierwszy od 2017 roku reprezentantowi LPL nie udało się wygrać mistrzostw świata, co prawdopodobnie będzie powodem wielu zmian w drużynach w 2021 roku.

To, czy organizacje zdecydują się całkowicie odbudować swoje składy od podstaw, nie zostało jeszcze ustalone, ale pewne jest, że w przerwie między sezonami, wielu graczy będzie "do wyjęcia" ze swoich obecnych zespołów. 16 listopada, czyli dzień otwarcia okna transferowego, wielu zawodnikom wygasną kontrakty, co sprawi, że staną się oni tzw. wolnymi agentami. Dlatego przygotowaliśmy listę pięciu najciekawszych wolnych agentów.

SofM

Jungler Suning jest teraz dużo bardziej rozpoznawalny, niż jeszcze miesiąc temu, ale truno się dziwić. Dla wielu graczy występ w finale mistrzostw świata jest tylko marzeniem, a SofM dzieliły tylko dwie mapy od tytułu mistrzowskiego. Podczas turnieju leśnik dał się poznać z bardzo dobrej strony i teraz będzie jednym z najbardziej łakomych kąsków w najbliższym oknie transferowym

Kanavi

Kolejnym dżunglerem LPL, który stanie się wolnym agentem jeszcze w tym miesiącu, jest Kanavi z JD Gaming. Kanavi jest szczególnie interesującym przypadkiem ze względu na fakt, że w 2019 roku został wypożyczony do JDG z drużyny, grającej na co dzień w LCK – Griffin. Posunięcie to przyniosło korzyści obu organizacjom w tamtym czasie, ponieważ zarówno Kanavi, jak i Tarzan (dżungler Griffin), byli w stanie odnieść sukces w swoich organizacjach.

Mimo słabszego występu na Worldsach ten sezon był dla JD Gaming bardzo udany (mistrzostwo i drugie miejsce w LPL). Dlatego organizacji na pewno zależeć będzie na przedłużeniu kontraktu. Ale jeśli to się nie uda, to Kanavi na brak ofert narzekać nie powinien.

SwordArt

SwordArt udowodnił, że nadal jest w stanie grać na najwyższym, światowym poziomie. Jak kiedyś we Flash Wolves, tak teraz w Suning, SwordArt udowodnił, że może rywalizować z najlepszymi. Warto zaznaczyć, że SwordArt w tym roku, skupił się również na pracy ze swoim ADC, który dopiero zaczyna przygodę z League of Legends na najwyższym poziomie. Jak widać praca opłaciła się, a drużyna została wicemistrzem świata.

Kramer

Koreańczyk na dobre zadomowił się w składzie LGD Gaming, gdzie udowodnił, jak cennym zawodnikiem jest dla drużyny, kiedy pomógł doprowadzić zespół do fazy grupowej mistrzostw świata. Gdyby organizacja zdecydowała się zachować większość swojego składu na kolejny sezon, Kramer powinien być jednym z głównych priorytetów. Jednak jego doświadczenie może przydać się w kilku innych drużynach w LPL czy LCK, więc kończący się kontrakt może oznaczać zmianę barw klubowych.

Khan

Toplaner przechodził do FPX jako wzmocnienie najsłabszej pozycji i znak, że DoinB i spółka planują w przyszłym roku powalczyć o obronę mistrzostwa świata. Jednak nic takiego się nie stało. Khan nie wkomponował się w drużynę, pod koniec roku definitywnie tracąc miejsce w składzie. Wciąż jest jednak bardzo utalentowanym zawodnikiem i w innej drużynie znów może błyszczeć.

Zobacz komentarze