Znamy powołania Narodowej Drużyny Esportu na Mistrzostwa Świata

Narodowa Drużyna Esportu
Narodowa Drużyna Esportu Foto: Materiały prasowe

W nadchodzących Esportowych Mistrzostwach Świata, podobnie jak przed rokiem, zagrają reprezentanci Polski w Tekken 7 i eFootball Pro Evolution Soccer. Krajowe kwalifikacje zwyciężyli Maciej „Why” Stegienko (Tekken 7) i Mikołaj „Ostrybuch” Ziętek” (eFootball PES), którzy od 20 października rozpoczną walkę w regionalnych kwalifikacjach online. Celem jest awans na turniej finałowy zaplanowany na 6-12 grudnia w izraelskim Ejlat.

Pomimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej, 12. Esportowe Mistrzostwa Świata organizowane przez International Esports Federation mają odbyć się zgodnie z planem. Wylot do Ejlat nie będzie jednak możliwy dla wszystkich – awans wywalczy po 16 najlepszych zawodników z regionalnych kwalifikacji online, które startują 20 października.

Na tym etapie w akcji zobaczymy dwóch nowych reprezentantów Narodowej Drużyny Esportu - Macieja „Why” Stegienko i Mikołaja „Ostrybuch” Ziętka. Why zwyciężył krajowe eliminacje w Tekken 7 pokonując w finale Adriana „FRIZENa” Szydłowskigo, rewanżując się tym samym za finałową porażkę sprzed roku. Z kolei Ostrybuch, na co dzień reprezentujący PESowe barwy Manchesteru United, w decydującym starciu kwalifikacji okazał się lepszy od Marcina "Tomas Slupsk" Tomaszewskiego.

Polacy zagrają w grupach “Europa Północna & Wschodnia”, których zestawienia prezentują się następująco:

Tekken 7: Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Izrael, Macedonia, Polska, Rosja, Serbia, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina

eFootball PES: Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Finlandia, Gruzja, Izrael, Macedonia, Polska, Rosja, Serbia, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina

W obu przypadkach na światowe finały w Ejlat awansuje po 4 zawodników z “polskiej” grupy.

Zobacz komentarze