Znamy pierwszych uczestników WESG 2019

WESG Foto: WESG.com

Finały World Electronic Sports Games zbliżają się wielkimi krokami. Turniej w czterech tytułach zostanie rozegrany między 7 a 17 marca w chińskiej miejscowości Chongqing. Podczas trzeciej edycji turnieju WESG ponownie zobaczymy rozgrywki w czterech tytułach: DotA 2, CS:GO, StarCraft 2 i Hearthstone.

Fani DotA 2 powinni od razu rozpoznać nazwę miejscowości, ponieważ pod koniec stycznia został tam rozegrany drugi Major w obecnym cyklu DPC.

W Counter-Srtrike'a w Chinach na pewno zagrają brazylijska formacja MiBR i szwedzki zespół Fnatic. Szwedzi zwyciężyli poprzednią edycję turnieju i przyjadą bronić tytułu, natomiast dla Brazylijczyków będzie to jeden z pierwszych występów offline w nowym składzie.

Fani DotA 2 podczas WESG na pewno zobaczą dwie chińskie formacje: ViCi Gaming oraz Aster. ViCi występowało na Majorach w Kuala Lumpur i Chongquing gdzie zajęło miejsca w najlepszej ósemce, natomiast w Aster fani mogą rozpoznać trenera drużyny Xu "BurNInga" Zhileię, który ze sceną Doty zwiany jest od prawie dziesięciu lat.

Rywalizować w StarCrafcie 2 na pewno będą Cho "Maru" Seong Ju i Huang "TooDming" Huiming. Maru zwyciężył zeszłoroczną edycję turnieju pokonując w finale Parka "Darka" Ryunga. Dla TooDminga będzie to debiut w rozgrywkach WESG.

W Hearthstone rywalizować będzie finalista pierwszej edycji WESG Jon "Orange" Westberg oraz debiutujący w tych rozgrywkach, pochodzący z Chin "LionKing".

WESG 2019 Foto: Materiały prasowe

Druga część zaproszeń zostanie wysłana w najbliższym czasie. Pula nagród turnieju wyniesie 5,5 miliona dolarów.

Zobacz komentarze