Kolejny epicki pojedynek w szachowym uniwersum — xntentacion kontra GothamChess!

Bartosz „xntentacion” Rudecki Foto: Facebook/KochamSzachy

Na wczorajszą transmisję na żywo na kanale Bartosza „xntentaciona” Rudeckiego nieplanowane były żadne specjalne wydarzenia. Miała odbyć się lekcja z raperem Jodą, a także influencerem Parisem Platynovem. Wyszło jednak nieco inaczej i Bartosz zmierzył się z bardzo dobrze znanym w szachowym środowisku GothamChessem!

Zacznijmy od tego, że posługujący się pseudonimem GothamChess szachista to Levy Rozman, który w swojej karierze zdobył tytuł International Master, a miało to miejsce w 2018 roku. Od pewnego czasu zajął się on bezpośrednio streamowaniem i nagrywaniem filmów na YouTube, gdzie ma ponad 850 tysięcy subskrypcji! Wszystko oczywiście o tematyce szachowej.

Pojedynek Polaka z Amerykaninem wynikł bardzo niespodziewanie i przyniósł wiele emocji na transmisji na żywo. Choć GothamChess może pochwalić się znacznie wyższym rankingiem na stronie Chess.com niż xntentacion, to jednak Bartosz nie był tak zupełnie bez szans i kilka razy udało mu się pokonać mistrza. Po szachowym starciu obaj zainteresowani opublikowali wpisy na Twitterze i można powiedzieć, że wszystko utrzymało się w pozytywnej atmosferze!

Zobacz komentarze